Проект резолюції міжнародної конференції «Соснові ліси: сучасний стан, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення»
Переробці недеревних ресурсів лісу та розвитку медової справи – на Волині особлива увага  ВІДЕО
Що кажуть волиняни про відпочинок у рекреаційних пунктах  ВІДЕО
Подивіться, кого «упіймали» відеокамери у лісі  ФОТО   ВІДЕО

Короїд знищує ліси в Україні. ВІДЕО

DSC_0217Волинські ліси можуть зникнути. Дерева поїдає короїд. Щоб убезпечити здорові сосни, лісники пропонують вирубувати вже уражені шкідником. Але місцеві активісти – проти. Чому, дивіться далі.

“Тут заселилася личинка короїда повністю. Уже вона заселила дерево. Воно, бачите, вже сухе”.

Ось так виглядає знищене короїдом дерево всередині. Ззовні, – на гілках, – жовта або бура хвоя. Ці сосни вже не врятувати. У Ратнівському лісгоспі за два місяці всохло 30 гектарів дерев. Далі може бути ще гірше. Шкідник швидко розмножується.

“Оцими ходами пройшли самки, відклали яйця і дуже швидко, зараз кінець червня і вже ми маємо молоді особини”.

Крім Волині, під загрозою зникнення соснові насадження Рівненщини та Житомирщини.

“Я володію інформацією від Луцька до Черкас. Найбільші в нас ураження на Житомирщині, в окремих лісгоспах ми вже втратили до 20% лісів. навколо Києва скоро вже не бути соснових лісів”, – каже ст. науковий співробітник Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту Василь Бородавка.

Шкідників раніше було менше, кажуть фахівці. Через зміну клімату соснові посадки ослаблені, короїду легше дістатися під кору, розмножуватись й нищити дерева.

“Торік був найбільший восени спалах А цього року навесні, як ви бачите, за квітень, травень і початок червня, вже знову відбувся спалах. А що буде до осені?! Для мене і для всіх лісівників це страшно подумати”, – розповідає головний лісничий ДП “Ратнівський лісгосп” В’ячеслав Дейнека.

Оприскування отрутою не проводять, бо хімікати можуть потрапити на ягідники та грибниці. Єдиний вихід – вирубування вражених дерев. Та й тут проблема. Громадськість – проти. Активісти підозрюють, що лісівники, під виглядом пошкоджених дерев, зрізають цілком здорові і продають.

“Пень сирий, верхівка вже суха. На Вашу думку, його потрібно рубати? Потрібно? Під маркою санітарної рубки рубаються ростучі дерева”, – впевнений начальник відділу нагляду та прогнозу ДП “Рівнелісозахист” Сергій Музичко.

“Половина дерева була уражена. Ще з половини можна було взяти якийсь асортимент, який можна було реалізувати, отримати якісь кошти за них і спрямувати ці кошти на лісовідновлення, на захист лісу. Якщо зі шкідником ще 50%, однозначно це дерево треба виймати”, – наголошує головний спеціаліст Волинського управління ЛМГ Володимир Неводнічик.

Ліси на Волині займають третину земель. Якщо громадськість не дозволить проводити вирубки уражених дерев, кажуть лісівники, щомісяця соснові насадження рідшатимуть щонайменше на 10-15 відсотків.

Із сайта “Подробности.UA”

Переглянути відео