Учора в лісових масивах Колківського лісгоспу лісівники та рятувальники ліквідували пожежу

pozhezhi_228 серпня у 17 кварталі Граддівськго лісництва державного підприємства «Колківське лісове господарство» Маневицького р-ну лісівники та рятувальники спільно ліквідували пожежу. Протягом дня вогонь встиг знищити 3,8 га лісу. Попередня версія виникнення загоряння – зумисний підпал. Матеріали справи передано в правоохоронні органи.

Вранці єгер Граддівського лісництва Віталій Лопоха проводив обхід території. Виявив невелике загоряння в межах 1 сотки, власними силами ліквідував вогонь. Та через певну відстань – за 200-300 м – знову помітив пожежу. Тут вогнем охопило ділянку в межах 5 соток. Довелося кликати на допомогу. Пожежу на тій ділянці також локалізували. Третій осередок займання було виявлено вже за метрів 500, в іншому кварталі. Там вогонь встиг розкинутися на півгектара.

17 кв. лісництва – це ділянка, віддалена від доріг, тут раніше була заболочена місцевість. У зв’язку з падінням рівня ґрунтових вод нині територія суха, але досі маловідвідувана та важкодоступна для автомобілів. Гасіння пожежі ускладнювалося ще й тим тим, що горів гумусний горизонт. Тож пожежникам доводилося заливати його, щоб не допустити виникнення нових осередків загорянь.

До 18 год. пожежу вдалося ліквідувати. На інші площі вогонь уже не поширюється. Для недопущення виникнення великої лісової пожежі були задіяні пожежні автомобілі державних підприємств «Маневицьке ЛГ», «Поліське ЛГ», «Городоцьке ЛГ» та «Ківерцівське ЛГ». Спільно з лісівниками працювали фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій Маневицького, Ківерцівського, Колківського  підрозділів.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ