Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва на Волині є розвиток сушильних господарств
На території Губинського лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» лісівники створили дендропарк  ФОТО  ВІДЕО
Що кажуть волиняни про відпочинок у рекреаційних пунктах  ВІДЕО
Подивіться, кого «упіймали» відеокамери у лісі  ФОТО   ВІДЕО

Яка саме деревина дозволена для експорту, обговорили під час наради

dsc_0705Щоб позбутися зайвого ажіотажу та спекуляцій довкола питань експорту і чітко встановити критерії, яка саме деревина вважається дров’яною, а отже – дозволеною для продажу за кордон, учора, 30 січня, на спільну нараду зібралися лісівники та представники СБУ.

Нарада відбулася у залі засідань Волинського ОУЛМГ під керівництвом заступника начальника управління Олександра Рибчинського. Запрошені – співробітники СБУ Віталій Павлусь, Віталій Нестерович, керівники структурних підрозділів управління, головні інженери державних лісогосподарських підприємств.

Нагадаємо: з 1 січня 2017 року терміном на 10 років в Україні введена повна заборона на експорт ділової деревини в необробленому вигляді. 12 січня т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич підписала відповідний наказ, яким керівників державних лісогосподарських підприємств було зобов’язано обмежити довжину дров паливних двома метрами під час їх поставок за межі митної території України.

Того ж дня у Волинському ОУЛМГ відбулася відеоселекторна нарада, під час якої директорів та головних інженерів (а саме вони безпосередньо відповідальні за експорт) було ознайомлено з новими правилами продажу деревини за кордон.

dsc_0697

Теоретично все було чітко визначено з самого початку. Проте на практиці за цей короткий час довкола питання експорту виникали спекуляції і звинувачення у бік лісівників та митників від окремих представників політичних сил, які полюбляють піаритися на питаннях лісу.  

Власну думку, як краще організувати роботу, висловили фахівці митниці та СБУ, лісівники.

Тож, керуючись відповідними державними стандартами та всіма необхідними нормами законодавства, у результаті наради фахівці спільно визначилися щодо конкретних вимог до реалізації паливної деревини на експорт.

Відповідне рішення було зафіксовано для обов’язкового виконання та дотримання зазначених правил у протоколі засідання.

Прес-служба Волинського ОУЛМГdsc_0694

dsc_0709