Чи є шанс на порятунок у заповідних лісів, які через всихання перетворюються в мертві зони?  ФОТО
Представник шведської компанії ВСС, яка займається виробництвом обладнання для вирощування сіянців із закритою кореневою системою, відзначив досвід волинських лісівників
Олександр Кватирко: «Лісівникам потрібно лишити такі лісові насадження, за які не буде соромно перед внуками і правнуками»
У мисливському господарстві немає періоду відпочинку

Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом Олександр Кватирко озвучив проблему всихання соснових лісів

22751047_778526032329839_1171043009_oУчора, 20 жовтня, Волинь відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. В рамках робочого візиту глава уряду оглянув будівництво Волинського обласного перинатального центру, ознайомився з ремонтними роботами на дорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне та відвідав підприємство «Modern-Expo», де й відбулася зустріч з діловими колами нашого краю.

Йшлося про  інвестиційний клімат області, основні досягнення та виклики, які стоять на шляху розвитку економіки Волині.

Участь в обговоренні взяв начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Окрім іншого, начальник Волинського ОУЛМГ зазначив: серед викликів, які сьогодні стоять перед лісівниками, найболючішою є проблема всихання соснових лісів, що призводить не лише до екологічних, а й економічних втрат.

Олександр Кватирко розповів про причини виникнення екологічного лиха та повідомив, що на своєму рівні волинські лісівники роблять усе можливе задля порятунку соснових насаджень. Шляхи боротьби зі шкідниками напрацьовуються спільно із владою, науковцями та колегами з сусідніх країн. Адже проблема є міжнародною.

При цьому постійно залучаються до роботи представники громадськості, органи місцевого самоврядування, обласної ради та держадміністрації – протягом півтора року лісівники Волині провели понад 50 виїзних семінарів-нарад щодо питань всихання.

Усі напрямки роботи управління максимально висвітлюються, відкриті для громадськості та журналістів – так, як це закладено у нинішніх Санітарних правилах.

22709959_778526035663172_31944811_n

Олександр Кватирко також наголосив, що у питанні боротьби зі шкідниками лісу є підтримка та розуміння влади і депутатів на рівні області. Проте, зважаючи на динаміку розповсюдження джерел враження соснових лісів, необхідне сприяння Уряду в питанні вдосконалення окремих нормативних актів та надання проблемі статусу екологічного лиха чи надзвичайної ситуації – щоб лісівники мали можливість консолідувати всі зусилля на негайне усунення вражених ділянок лісу.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації