У ратнівському лісовому розсаднику вирощено понад 6 мільйонів штук стандартного посадкового матеріалу

На Волині діє 4 постійні лісові розсадники: у ДП “Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр” (площа 18 га), ДП “Ковельське ЛГ” (25,1 га), ДП “Володимир-Волинське ЛМГ” (4,8 га) та ДП “Ратнівське лісомисливське господарство”, площею 36 га. Щорічно на розсадниках підприємств вирощується понад 20 млн шт садивного матеріалу.

Зокрема, як розповів начальник ратнівського теплично-розсадницького комплексу Григорій Козел, вже завершено осінню інвентаризацію. В результаті чого є гарні підстави говорити про майбутні плани щодо потреб під час лісокультурних робіт в період наступної весняної кампанії.

Загалом у 2017 році  на площах ратнівського лісового розсадника вирощено 6 млн. 161 тис. шт. стандартного посадкового матеріалу. У тому числі – 5 млн. 985 тис.шт. – сіянців сосни звичайної; 25 тис. шт. – сіянців ялини звичайної; 22 тис. шт. – сіянців дуба звичайного; 15 тис. шт. – сіянців дуба червоного; 28 тис. шт. – сіянців вільхи чорної; 73 тис. шт. – сіянців берези повислої та  13 тис. шт. – сіянців чагарникових порід.

Для озеленення посадкового матеріалу вирощено у кількості 32,2 тис. шт.
Серед них 13,3 тис. шт. – самшиту вічнозеленого, 2 тис. шт. – туї західної та 3,9 тис. шт. – ялівця козацького. 

Варто зазначити, що в основному посадковий матеріал ратнівські лісівники вирощують у контрольованому середовищі, тобто в теплицях, із застосуванням, скажімо, поливної системи, тощо. Можливість контролювати процес вирощення посадматеріалу дає гарні й очікувані результати. Адже, як зазначає Григорій Козел, його стовідсотково вистачає для власних потреб  – для колективів Волинського лісоуправління. Більше того, щоразу є можливість чим поділитися й з колегами з сусідніх областей, звісно ж,  у разі потреби. Потішає те, що наприклад, на Житомирщині, Рівненщині, Тернопільщині, Львівщині, звідкіля лісівники приїжджають до ратнівчан по посадматеріал, сіянці, вирощені на Волині, гарно приживаються… 

Прес-служба ДП “Ратнівське ЛМГ”