Олександр Кватирко: «Нарощення обсягів переробки деревини ставимо у пріоритет. Адже це ще й нові робочі місця та додаткові надходження до місцевих бюджетів»

У державних підприємствах «Любомльське ЛГ», «Старовижівське ЛГ» та «Камінь-Каширське ЛГ» скоро запрацюють нові  деревообробні лінії. Як відбуваються монтажні роботи, чи належним чином організована робота на лісокомплексах та наскільки там дбають про комфорт працівників і їх безпечну працю – проінспектували учора, 31 січня, начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко та його заступник Олександр Рибчинський.

Варто зазначити: Волинь – серед областей із найвищими показниками  питомої ваги деревини, що направляється в переробку. Динаміка обсягів переробки деревини лісопильними цехами лісогосподарських підприємств наступна: 

2014 р. – 220 тис. куб. м;

2015 р. –  252 тис. куб. м;

2016 р. – 304 тис. куб. м;

2017 р. – 385 тис. куб. м.

– Переробку деревини недаремно визначаємо пріоритетним напрямком  у використанні лісових ресурсів. Саме це створює передумови для збільшення випуску продукції в обробленому вигляді, відповідно – нових робочих місць та наповнення місцевих бюджетів. Особливо це питання в нашій області набуло актуальності після впровадження урядових заходів, що спрямовані на скорочення обсягів поставки деревини на експорт у необробленому вигляді. Фахівцями управління в найкоротші терміни було розроблено програму технічного переоснащення лісопильного виробництва, якою передбачено збільшення виробництва і поставок продукції переробки деревини по кожному держлісгоспу, – зазначив Олександр Кватирко.

Під час огляду виробничих та побутових приміщень згаданих лісгоспів було також обговорено та напрацьовано плани їх реконструкції, окреслено можливість переведення роботи лісопереробних цехів на дві повноцінні зміни та подальше впровадження екологічних ресурсозберігаючих технологій, встановлення суворого контролю за використанням лісосировинних, матеріальних та фінансових ресурсів на випуск продукції переробки та за використанням наявного сушильного господарства.

Директорам було вказано на недоліки підготовки до виконання монтажних робіт та наголошено на термінах.

Одним із найобговорюваніших питань було також створення належних безпечних та побутових  умов, вирішення соціальних питань робітників, зайнятих на переробці деревини.

У цьому напрямку в лісовій галузі Волині також є відповідні напрацювання.

Зокрема, у стратегічні завдання на 2018 рік включено реалізацію програми із забезпечення працівників житлом. Це питання перебуває на особистому контролі начальника управління. Крім того, наша область забезпечила одні з найвищих заробітних плат своїм працівникам, є суттєві доплати за виконання робіт зі підвищеною небезпекою та тих, які потребують окремих навиків і кваліфікації.

В рамках робочої поїздки Олександр Кватирко та Олександр Рибчинський  ознайомилися також зі станом реконструкції адміністративних та виробничих приміщень, які готуються до здачі в експлуатацію найближчим часом, та зокрема – із ходом вищеназваних робіт у ДП СЛАП «Ратнеагроліс».

Прес-служба Волинського ОУЛМГ