Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва на Волині є розвиток сушильних господарств
На території Губинського лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» лісівники створили дендропарк  ФОТО  ВІДЕО
Що кажуть волиняни про відпочинок у рекреаційних пунктах  ВІДЕО
Подивіться, кого «упіймали» відеокамери у лісі  ФОТО   ВІДЕО

«Захищене і здорове покоління»: цьогорічний девіз Всесвітнього дня охорони праці для лісівників особливо близький та зрозумілий

28 квітня світ відзначає День охорони праці. В рамках запланованих заходів у державних лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ до важливості питань охорони праці вкотре привернули увагу.

Нагадаємо, що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні. Цього року від проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

Чи то у лісі, чи на виробництві, робота у лісовій  галузі не є простою. Тому питанням організації безпечних умов  праці у державних лісогосподарських підприємств, що перебувають у підпорядкуванні Волинського ОУЛМГ, приділяється значна увага.

Відповідно до розділів Охорона праці, колективних договорів підпорядкованих підприємств щорічно розробляються та затверджуються Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.

Особлива увага – створенню комфортних умов праці на виробництві та лісосіках, забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм.

Чимало уваги приділяється превентивним заходам. Зокрема – належному оформленню стендів, оснащенню кабінетів, виставок.

Разом із тим, у лісогосподарських підприємствах щоквартально проводяться семінари-наради для профілактики виробничого травматизму, покращення стану охорони праці, культури виробництва та належного дотримання виробничої та трудової дисципліни. Також постійними є відповідні заходи та засідання обласної комісії адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці.

Одним із найважливіших у цьому переліку є надання працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, спеціального харчування, проведення обов’язкового попереднього, періодичного і позапланового медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із небезпечними чи шкідливими умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі.

Зокрема учора, 26 квітня, керівництвом ДП «Цуманське ЛГ» було організовано навчання для лісничих та майстрів лісу, які були проведені Луцьким навчальним центром спільно з фахівцями управління Держпраці у Волинській області.

Цього року – вже традиційно – до Всесвітнього дня охорони праці  передбаченими заходами заплановано обласний конкурс дитячих малюнків на тему «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей»,  де переможців буде відзначено цінними подарунками та призами.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ