На Волині – найвищий клас пожежної небезпеки. Просимо громадян бути у лісі максимально відповідальними

Надворі довгий час утримується спекотна суха погода. А відповідно – ліс став особливо вразливим до вогняної стихії. На Волині зафіксовано найвищий – 5-й клас пожежної небезпеки.

Уже кілька днів горять ліси Херсонщини. На щастя, хоч і не без значних втрат та великими зусиллями цього року лісівникам та рятувальникам вдалося локалізувати лісові пожежі в Луганській області. Займання, які вчасно вдалося виявити та загасити, не оминули багатьох регіонів України.

До пожежної ситуації відповідально поставитися має кожен із нас. Бо пожежа в лісі ­– це біда не лише для лісівників. Це загибель рослин, комах і тварин, це страшна загроза для людських осель, що поряд із лісом. У таку погоду вогонь розповсюджується на значні площі за лічені секунди.

Тож лісівники Волині вкотре звертаються до громадян: будьте відповідальними. За можливості взагалі обмежте відвідування лісу аж до настання більш сприятливих погодних умов. Або ж відпочивайте у спеціально облаштованих для цього місцях – рекреаційних пунктах.

Нагадуємо також, що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється розводити багаття в лісі, в’їжджати на територію лісового фонду автотранспортом, палити, кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на територіях, що прилягають до нього.

Не варто забувати, що суттєвими стали штрафи за порушення вимог пожежної безпеки та в результаті – спричинення вогню у лісі.

Проте лісівники сподіваються, що стримуючим фактором все ж буде наша людяність і особиста відповідальність. За все живе, що оточує. За ліси Волині, які по праву є нашим найбільшим багатством.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ