Медові запаси волинського лісу – 2018

Лісовий мед. Натуральний і корисний

Благодатна літня пора у лісі тішить не лише зеленню, ягодами та грибами. Нині у лісових пасічників – період збору медового врожаю.

Лісові пасіки – екотренд лісової галузі Волині. Не новий. Бо солодкою справою тут займалися споконвіку.

Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду – українська. Приємно, що волинські лісівники також докинули свою «ложку» у загальнодержавну солодку бочку.

У волинському лісі нині мешкає майже 600 бджолосімей. Пасіки створені практично у всіх державних лісогосподарських підприємствах.

Лісові пасічники вже зібрали понад 2 тис. кг меду. Традиційно медовими залишаються лісогосподарські підприємства у Ківерцівському, Любомльському, Маневицькому, Володимир-Волинському, Старовижівському, Турійському, Шацькому, Горохівському районах.

У планах – ще сотні кілограмів зібраних медових запасів, яким лісові пасічники згодом потішать волинян.

Не секрет, що мед має один із найвищих показників дати зберігання серед харчових продуктів. Ця довговічність пояснюється його хімічним складом: продукт природним чином є кислотним, з низьким вмістом вологи, що робить його досить непривітним середовищем для різноманітних бактерій.

Мед дуже корисний для здоров’я і це помітили давно. Оскільки речовина настільки негостинна для бактерій, її часто використовували для захисту від інфекції при порізах і опіках. Сьогодні мед також використовується як природні ліки.  

З приємністю нагадуємо також, що волинський лісовий мед постійно можна придбати у фірмових магазинах «Лісовичок». Таких на Волині діє 5:   

– Ківерцівський р-н, с. Гаразджа, автошлях Луцьк – Рівне, за 3,5 км від Луцька, поряд із кафе «Білочка»; 

– рекреаційний пункт «Пролісок», траса Луцьк – Маневичі, 1 км від м. Ківерці; 

– Маневицький р-н, с. Оконськ, біля АЗС «Журавлина», траса Київ – Варшава; – Турійський р-н, с. Блаженик, траса Ковель – Жовква, Р-15, 37-й км,

– поблизу урочища Гряда у Шацькому районі.

Лісовий мед продається лише у скляній баночці і за доступними цінами. Щоб кожен волинянин зміг вдосталь насолодитися медово-лісовим смаком та ароматом.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

До вашого столу)