«Перший свій екзамен з лісівництва» городоцькі школярі склали на відмінно

50-й ювілейний зліт шкільних лісництв на Волині відбувся за участю 25 команд учнівських лісництв області.

Урочисте відкриття зльоту відбулося в актовому залі Шацького лісового коледжу ім. Валентина Сулька.

Боротьба, що тривала упродовж двох днів,  була і цікавою, і напруженою водночас. Юні лісівники захищали свої науково-дослідницькі роботи, над якими працювали упродовж навчального року, виконували завдання практичного туру, демонстрували свої вироби на виставці досягнень. І команда НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ с. Городок» – філія ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ст.  с. Прилісне» презентувала свої досягнення. Були представлені вироби юних умільців, зокрема із моху, колекції деревних порід та кущів, комах, в тому числі метеликів, гербарії,  навіть картини і різьблення по дереву і, звісно, детальні звіти про пророблену роботу.

Наукова робота, яку захищала представниця Городоцького шкільного лісництва Софійка Вакуліч, була підготовлена на основі досліджень рослин, які поширені на території Маневицького району та занесені до Червоної та Зеленої книг України. Учні досліджували  рослини, ареали їх поширення, причини зменшення популяцій, підтверджуючи  фотознімками та змістовним описом проведеної наукової роботи.

Практичні випробування відбувалися на дослідних майданчиках та у дендропарку. Тут юним лісівникам довелося складати екзамени з лісівництва, мисливства, демонструвати практичні навички з лісівничої справи.

Юні городоцькі лісівники Софія Вакуліч, Наталія Голодюк та Андрій Савчук на чолі із завідувачем філією Ніною Терещенко та шкільним лісничим Людмилою Неродик з усіма завданнями впоралися на відмінно. Це особливо приємно, адже шкільне лісництво відкрито зовсім нещодавно. Варто зазначити, що учні шкільного лісництва цьогоріч брали активну участь у Всеукраїнській акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», конкурсах творів та малюнків на теми «Людина і ліс» та «Охорона праці в лісовій галузі очима дітей», інших освітніх акційних заходах, за що отримували призові місця та Почесні грамоти. Вони провадять велику роботу із озеленення шкільних територій, парків та сквериків рідного села, допомагають лісівникам садити, берегти, доглядати, охороняти ліс, дбати про чистоту зелених насаджень. Можливо, школярі в майбутньому оберуть саме цей професійний шлях і стануть гідною зміною теперішнім лісівникам.

Нагадаємо: за підсумками усіх конкурсних завдань Гран-прі здобула команда Нуйнівського учнівського лісництва Камінь-Каширського району, яка й представлятиме Волинь на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв у Сумах. І хоча городоцькі юні лісівники дещо поступилися північним сусідам, посівши перше місце, однак вони здобули ще більше досвіду, практичних навичок та знайшли чимало друзів, які як і вони люблять та бережуть рідну природу.

Прес-служба ДП «Городоцьке ЛГ»