На Волині стартував сезон полювання на пернатих. ФОТОРЕПОРТАЖ із Горохівщини ВІДЕО

Сьогодні, 4 серпня, о 16.00 мисливці Волині відкрили сезон полювання на пернатих. Задовго до того, як стало чутно перші постріли з мисливських рушниць, спеціальні бригади лісової охорони вирушили в рейд. Протягом усього періоду мисливського сезону вони нестимуть цілодобове патрулювання.

Трохи статистики: на Волині офіційно зареєстровано близько 23 тис. мисливців. 8500 отримали контрольні картки і вже вийшли або планують вийти зі зброєю на пернатих. В області  – 56 користувачів мисливських угідь, 16 із них – державні лісогосподарські підприємства. 1,5 млн га земель на Волині – мисливські угіддя. З них водно-болотні – приблизно 10%. Частина з них належить до заказників, відтворювальних ділянок, національних парків, де полювання заборонено.

– Ми зобов’язали всіх користувачів мисливських угідь створити спеціальні бригади, які проводитимуть рейди, – зазначає головний мисливствознавець Волинського ОУЛМГ Василь Сухопор. – Посилено працює лісова охорона, єгерські служби. До складу спеціальних бригад увійшли працівників груп оперативного реагування, лісової охорони, поліції, залучаються громадські активісти, журналісти. Під час рейдів перевіряються не лише документи, а наголошується на обов’язковому дотриманні правил безпеки. Адже вдома всіх чекають рідні. Живими і здоровими.

Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець розповідає, що пропускна спроможність їхнього підприємства – 650 мисливців.  400 з них вже купили відстрільні картки і будуть полювати на пернатих.

– Мисливці у нас переважно порядні, – запевняє Григорій Биховець. – Та й загалом скажу так: людину, яка полює без документів, видно одразу. Браконьєр ховається у кущах, боїться. Це помітно. Та й мисливці нині більше звикли до культури полювання, часто самі про такі факти повідомляють єгерську службу чи лісову охорону. Але патрулювання дійсно вкрай необхідне. Це стимулює мисливців. Тож у нашому господарстві спільно з правоохоронцями створено 6 мобільних груп. Рейди триватимуть цілодобово.

Прес-служба волинського ОУЛМГ

Посилене патрулювання лісівники та правоохоронці разом із журналістами розпочали задовго до перших мисливських пострілів. Шукають  місця дислокації любителів такого виду активного відпочинку 

Такі місця – улюблені локації проживання пернатих

От і мисливці. Правда, дуже порядні. Навіть їхні собаки полюють законно

Перші постріли – і є трофей!