Керівник Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук: «Я тепер лісівник більше, ніж педагог»
Як на Волині доглядають за майбутнім лісом  ВІДЕО
Щодо дій ГО «АвтоЄвроСила»
Лісівники розповіли, навіщо будують вольєри   ВІДЕО

Стежками Видертського лісництва. Там, де ліс – найближче до людей (Фото, відеорепортаж)

Видертське лісництво – одне з найбільших у структурі державного підприємства “Камінь-Каширське лісове господарство”. Його площа – 5 222 гектари й географічна особливість полягає в тому, що лісові масиви розташовані на території семи сільських рад. В окремих селах немає природного газу. Та й високі ціни на нього інколи підштовхують селян до самовільних рубок. Хоч, за словами лісничого Валентина Литвина, останніми роками їх кількість зменшується. Проте в будь-яку пору року та за будь-яких обставин, лісоохоронці працюють в цілодобовому режимі.

Цьогорічна посадка, підготовка площ під лісокультурні роботи наступного року, доглянуті молоді культури — усе це наочно розкриває господарський характер лісівників. Щорічні лісокультурні потреби працівники лісництва забезпечують з власних розсадників. При необхідності беруть посадковий матеріал у своїх колег-ратнівчан чи в лісовому селекційно-насінневому центрі, що в селі Гаразджа.

За нинішній рік в лісництві заліснено площу понад 4,4 га. На 30 гектарах  проведено сприяння природному поновленню. 

Традиційно проблемне питання – всихання сосняків через дію короїдів. За спостереженнями лісничого, особливо наприкінці літа та восени збільшуються площі вражень. На сьогодні по лісництву це 210 гектарів.

Користаємось нагодою і продовжуємо ознайомлюватися з господарством лісництва, з тим, у що, власне, лісівники вкладають не лише працю своїх рук, а й душу. Помітно зростає рівень культури відпочинку населення серед природи. Усіма зручностями, які створюють лісівники, люди користуються бережно та з повагою. Рекреаційний пункт “Озюрко”… А ось і один із ранніх відвідувачів (зважаючи на те, що годинник показує опів на восьму ранку). Місцевий житель Віталій Соловей – прихильник здорового способу життя. Від нього чуємо вдячні слова лісівникам за окультурення джерела “Пречисте”. 

Продовжуючи державницьку функцію, лісництва тісно співпрацюють з сільськими громадами, допомагають забезпечувати найнеобхіднішим особливі категорії населення. З усього району, в селі Видерта (700 дворів) проживає найбільша кількість учасників антитерористичної операції – 33. Їхні потреби – у полі зору як сільської влади, так і лісівників. Сільський голова Михайло Євчук розповідає, що лісництво забезпечує їхні сім’ї дровами, лісоматеріалом. “Та й у разі нещастя, скажімо пожежі чи вітровалу, ми звертаємося за допомогою в першу чергу до лісівників. По-суті з діяльності лісництва користає вся громада. Бо ж за підтримки лісівників у селі належно функціонують об’єкти соціально-культурної сфери, ФАП, школа, дитсадок… А окрім того – це вагомі надходження в бюджет”, — додає Михайло Арсентійович і бажає усім міцного здоров’я. 

Видертський сільський голова Михайло Євчук

Лісничий Видертського лісництва Валентин Литвин