Керівник Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук: «Я тепер лісівник більше, ніж педагог»
Як на Волині доглядають за майбутнім лісом  ВІДЕО
Щодо дій ГО «АвтоЄвроСила»
Лісівники розповіли, навіщо будують вольєри   ВІДЕО

Як «вирощується» ліс у розсадниках Камінь-Каширського лісгоспу ФОТО, ВІДЕО

Ліс починається з насінини. Цей взаємозв’язок лісівники державного підприємства “Камінь-Каширське ЛГ” забезпечують власною працею. Шлях  розпочинається із тимчасових розсадників, де навесні висівається насіння головної лісоутворюючої породи – сосни звичайної. Належний догляд дає очікуваний результат. 

Тривалий час лісівники успішно застосовують фактор природного заліснення лісових територій. Відомо, що на відміну від штучного, природне поновлення має ряд переваг, головна з яких – молоді дерева за генетичними та екологічними показниками краще пристосовані до конкретного місця.  Крім того, за сприятливих умов успішне природне поновлення вимагає значно менших зусиль і витрат коштів, ніж створення лісових культур. Наочний приклад цьому – ділянка Добренського лісництва, де у 2016 році було проведено сприяння природному поновленню. Річний приріст сосни, зважаючи навіть на те, що рік видався не найкращим у плані погодніх умов, – в межах 50 сантиметрів.

Минулоріч на розсадниках підприємства вирощено більше 900 тисяч сіянців сосни звичайної. Цієї кількості посадкового матеріалу вистачить для забезпечення лісокультурних потреб лісгоспу навесні. Щорічні плани лісовідновлення лісівники складають, виходячи з головного завдання – стовідсотково заліснити площі, що вийшли з-під суцільних зрубів.

Прес-служба ДП “Камінь-Каширське ЛГ”

На фото: майстер лісу Добренського лісництва Петро Триндюк,
майстер лісу Сошичненського лісництва Василь Петрук – біля розсадників.