Як лісівники Волині дбають, щоб стежки для звірів були безпечними ВІДЕО

Взимку звірі потребують особливої уваги. Адже через сніг та морози лісовим мешканцям важко добувати собі їжу, а іноді це майже неможливо. Тож лісівники їх постійно підгодовують. Ще одним – не менш важливим завданням  лісової охорони та єгерської служби державних лісогосподарських підприємств є боротьба з браконьєрством, у тому числі – розставленими у лісі капканами та петлями.

– Тільки за цю зиму ми зняли в наших угіддях до тисячі петель. Лише за сьогодні – вже десяток, – показує капкан старший єгер ДП «Звірівське ЛМГ» Мирослав Захарусь. – Їх розставляють місцеві та заїжджі браконьєри. Зловити на гарячому таких порушників дуже складно. Тому лісівники переважно обстежують ліс і знешкоджують подібні знаряддя незаконного лову.

Професійність, знання та уважність працівників лісомисливського господарства дозволили врятувати не одну сотню оленів, козуль та зайців.

– У нас цілодобове чергування, – розповідає мисливствознавець держпідприємства Юрій Ліщук. – Ходимо у нічні рейди. Буває, годинами чатуємо у засідках. Та у цю пору найважливіше зняти пастку зі стежки звіра, адже взимку він ходить однією і тою ж стежкою, чим і користуються браконьєри. Тож щойно хтось із нас помітить підозрілий слід, іде перевіряти, задля чого невідомий прийшов до лісу.

Проблема браконьєрства – одна з найболючіших як для державних, так і утеемерівських та приватних мисливських господарств.

На жаль, досі не вдається  позбутись цього явища, про яке у європейських країнах майже не пам’ятають. Неможливо повністю викорінити проблему ні високими штрафами, ні іншими заходами покарання, передбаченими законодавством. Адже зміни повинні відбутися у самому суспільстві.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Довідково. На кінець грудня 2018 р. в області на порушників правил полювання загалом складено 340 протоколів. Працівниками підвідомчих підприємств держуправління 283, тобто 83% з усієї кількості.