Керівник Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук: «Я тепер лісівник більше, ніж педагог»
Як на Волині доглядають за майбутнім лісом  ВІДЕО
Щодо дій ГО «АвтоЄвроСила»
Лісівники розповіли, навіщо будують вольєри   ВІДЕО

Як лісівники Волині дбають, щоб стежки для звірів були безпечними ВІДЕО

Взимку звірі потребують особливої уваги. Адже через сніг та морози лісовим мешканцям важко добувати собі їжу, а іноді це майже неможливо. Тож лісівники їх постійно підгодовують. Ще одним – не менш важливим завданням  лісової охорони та єгерської служби державних лісогосподарських підприємств є боротьба з браконьєрством, у тому числі – розставленими у лісі капканами та петлями.

– Тільки за цю зиму ми зняли в наших угіддях до тисячі петель. Лише за сьогодні – вже десяток, – показує капкан старший єгер ДП «Звірівське ЛМГ» Мирослав Захарусь. – Їх розставляють місцеві та заїжджі браконьєри. Зловити на гарячому таких порушників дуже складно. Тому лісівники переважно обстежують ліс і знешкоджують подібні знаряддя незаконного лову.

Професійність, знання та уважність працівників лісомисливського господарства дозволили врятувати не одну сотню оленів, козуль та зайців.

– У нас цілодобове чергування, – розповідає мисливствознавець держпідприємства Юрій Ліщук. – Ходимо у нічні рейди. Буває, годинами чатуємо у засідках. Та у цю пору найважливіше зняти пастку зі стежки звіра, адже взимку він ходить однією і тою ж стежкою, чим і користуються браконьєри. Тож щойно хтось із нас помітить підозрілий слід, іде перевіряти, задля чого невідомий прийшов до лісу.

Проблема браконьєрства – одна з найболючіших як для державних, так і утеемерівських та приватних мисливських господарств.

На жаль, досі не вдається  позбутись цього явища, про яке у європейських країнах майже не пам’ятають. Неможливо повністю викорінити проблему ні високими штрафами, ні іншими заходами покарання, передбаченими законодавством. Адже зміни повинні відбутися у самому суспільстві.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Довідково. На кінець грудня 2018 р. в області на порушників правил полювання загалом складено 340 протоколів. Працівниками підвідомчих підприємств держуправління 283, тобто 83% з усієї кількості.