Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва на Волині є розвиток сушильних господарств
На території Губинського лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» лісівники створили дендропарк  ФОТО  ВІДЕО
Що кажуть волиняни про відпочинок у рекреаційних пунктах  ВІДЕО
Подивіться, кого «упіймали» відеокамери у лісі  ФОТО   ВІДЕО

Вихованці Скулинського учнівського лісництва представили свої наукові роботи під час районного екологічного форуму

На базі ДП «Ковельське ЛГ» уже давно діє клас учнівського лісництва. У ньому займаються юні лісівники Скулинської ЗОШ Ковельського р-ну.

Під керівництвом вчителя Світлани Савченко та лісничого Леоніда Лисюка юннати створюють нові лісові культури, прибирають сміття, заготовляють насіння, допомагають птахам і тваринам. Спільною гордістю дорослих лісівників і їхніх юних колег є унікальний дендропарк на території лісництва, де серед 40 рідкісних деревних порід та кущів росте навіть «дерево динозаврів» – гінкго дволопатеве. Тут неодноразово відбувалися різноманітні екологічні та лісівничі форуми за участю дорослих та дітей. Цього разу відбувся екологічний форум Ковельського району.

Окрім районного методичного кабінету, школи с. Скулин, Скулинського учнівського лісництва, до його організації долучилися і місцеві лісівники. Зокрема, на форумі виступив лісничий Скулинського лісництва Леонід Лисюк.

Учасники форуму обговорювали екологічні проблеми району, зокрема акцентували на погіршенні стану екосистем. Йшлося також про лісозбереження та лісовідтворення.

Вихованці Скулинського учнівського лісництва репрезентували свою роботу та власні дослідницькі проекти. Зокрема Артур Тарасовський та Дмитро Бас із Голобів, Денис Юрчик із Радошина, Олена Пірожик із Дубового, Ілля Козак із Мельниці, Вадим Шайнюк із Любитова, Олександра Бойчук із Вербки, Яна Шульгач зі Скулина.

Цінність таких робіт ще й у тому, що діти аналізують конкретні проблеми конкретних населених пунктів, покроково пропонують шляхи поліпшення довкілля. Ці дослідження неодноразово здобували призові місця на обласних та Всеукраїнських заходах з екології, зльотах шкільних лісництв та на різноманітних конкурсах екологічних проектів.

Тож у підсумку еко-форуму намічено шляхи активізації освітньо-просвітницької екологічної діяльності та практичні заходи для поліпшення довкілля.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Фото із сайта Колодяжненської громади