Волинські лісівники вшанували загиблих на полях війни: репортажі з районів

«Пам’ять вічно жива» – такий лейтмотив меморіальних заходів, що відбулися у ці травневі дні на Волині до Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Активну участь у них взяла лісівнича громадськість краю.

Луцьк. На меморіалі Слави у Луцьку було багатолюдно: ветерани різних війн, військовослужбовці та ліцеїсти, духовенство, представники влади, народні депутати, лісівнича громадськість, дідусі та батьки із дітьми. Багато квітів. Їх клали до Вічного вогню, до пам’ятників безіменному солдату, загиблим у роки Другої світової, афганцям, чорнобильцям, майданівцям та атовцям, працівникам СБУ. Так Луцьк відзначив 74-у річниці перемоги над нацизмом. Серед тих, хто прийшов вшанувати подвиг захисників України, були і працівники Волинського ОУЛМГ.

Державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – розпочалося гімном України. До присутніх звернулися ветеран Другої світової війни полковник у відставці Михайло Євлін. Він продекламував вірш «Трептов парк». Учасник героїчного захисту Донецького аеропорту, голова ГО «Волинська спілка ветеранів АТО» Вадим Ваврищук, вітаючи ветеранів Другої світової та афганської воєн, наголосив: «На вашому досвіді ми вчилися та перейняли від вас знамено перемоги. На жаль, свою війну ми ще не закінчили, та обіцяємо, що як колись ви зберегли нашу країну, так і ми берегтимо її і передамо нашим дітям та онукам».

– Це день пам’яті про подвиг наших батьків, дідів, прадідів, усього українського народу, – зазначає голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк. – Ми прийшли сюди, щоб засвідчити свою повагу та любов тим, хто зберіг нам Україну. У цей день ми вшановуємо також теперішніх захисників України. Серед них є чимало лісівників. На жаль, не обійшлося без втрат: серед загиблих є працівник ДП «Любомльське ЛГ» Анатолій Федчишин.

На Меморіалі вічної слави є пам’ятники та меморіальні знаки усім захисникам України. Зараз, зокрема, споруджується пам’ятний знак загиблим працівникам СБУ. Лісівничий з’їзд, що відбувся у Луцьку, також поставив завдання перед лісівниками України про вшанування пам’яті загиблих у новітній війні з російським агресором працівників лісової галузі. На Луцькому меморіалі такого ще нема, але на території лісокомплексу ДП «Любомльське ЛГ» нещодавно з’явилася пам’ятна меморіальна дошка Анатолію Федчишину, який 2014 року поліг у зоні АТО. Він понад 10 років працював на підприємстві, спочатку штабелювальником деревини, потім – майстром, а згодом – кранівником нижнього складу. Тож і за нього цього дня згадували лісоуправлінці Павло Матіюк, Сергій Сичук, Анатолій Родюк, Ігор Ляхович, які прийшли на меморіал Слави.

На меморіал у ці травневі дні йдуть і йдуть люди. Сивочолі, зовсім молоді, багато дітей. У руках квіти, дехто – з портретами рідних. Пам’ять про подвиг захисників України живе у серцях лучан.

Ця перемога здобута ціною мільйонів життів… І зараз право на мир українці здобувають збройно, боронячи Україну на Сході від російських найманців та регулярних військ агресивного сусіда. Люди цінують мир і знають, якою ціною він дається Україні.

Вшанування ветеранів – святий обов’язок лісівників Волині

Працівники усіх лісопідприємств Волинського ОУЛМГ долучилися до відзначення Дня пам’яті та примирення, а також урочистостей з нагоди дня Перемоги.

Городок Маневицького району. У с. Городок Прилісненської ОТГ Маневицького району скорботний мітинг відбувся біля пам’ятника загиблим у Другій світовій війні 8 травня. Вшанувати пам’ять полеглих на полях війни прийшло керівництво Городоцького лісгоспу, його профактив, лісничі та майстри лісу, робітники. ДП «Городоцьке ЛГ» також нагородило вітальними листівками та грошовими винагородами учасників війни, що свого часу працювали у лісгоспі.

– На жаль, до цих днів дожило тільки четверо цих шанованих усіма ветеранів, – мовить директор лісогосподарства Віктор Данилюк. – Серед них – Сушко Євдокія Харитонівна, Каращук Василина Григорівна, Горайчук Февронія Антонівна, Островик Федір Павлович. Усіма ними ми дорожимо, пам’ятаємо і тих, кого вже нема з нами.

Лісівники також привітали учасника АТО – Баса Сергія Миколайовича – інженера ОЗЛ та воїна-інтернаціоналіста Михалевича Миколу Миколайовича – водія автогаража.

Горохів. Колектив ДП «Горохівське ЛМГ» на чолі з директором В’ячеславом Дейнекою 8 травня разом з усіма містянами прийшли на пагорб Слави м. Горохів, вшанували пам’ять загиблих у війні покладанням квітів.

Лісничий Берестечківського лісництва Супрун Володимир Володимирович та помічник лісничого Берестечківського лісництва Бондарчук Віталій Сергійович привітали своїх колишніх працівників: інваліда війни І групи Шворука Володимира Васильовича – робітника цеху переробки та ветерана війни Морозовську Домнікію Остапівну – лісокультурницю.

Маневичі. У смт Маневичі мітинг-реквієм «Пам’ятаємо, перемагаємо» відбувся біля Братської могили. Віддати данину пам’яті полеглим у Другій світовій прийшли працівники ДП «Маневицьке ЛГ» та ДП «Поліське ЛГ». Полеглих у воєнні роки вшанували хвилиною мовчання, згодом відбулась панахида та покладання квітів. Серед присутніх було чимало новітніх героїв, учасників АТО (ООС) та волонтерів, зокрема й директор Поліського лісгоспу Андрій Яцина, якому довелося боронити Україну від російських найманців уже в наші дні. Ще один його побратим-атовець і колега по роботі лісничий Розничівського лісництва, Микола Федорович Куран звернувся до присутніх із закликолм берегти мир і дорожити Україною.

ДП «Маневицьке ЛГ» вручило ветеранам війни квіти та грошову допомогу.

Любомль. Лісівники Любомльського та Прибузького лісгоспів на чолі з директорами Володимиром Туревичем і Володимиром Корецьким також взяли участь у меморіальних заходах «Пам’ять вічно жива», приурочених до Дня пам’яті та примирення і 74-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вони проходили у Любомлі. Тут відбулося покладання квітів до Пагорба слави, меморіального комплексу «Борцям за волю України», пам’ятних стел воїнам інтернаціоналістам та землякам, які загинули в зоні АТО.

А в приміщенні Любомльської публічної бібліотеки зібралися представники влади, керівники організацій та підприємств, читачі. Учасники заходу переглянули тематичне відео та поділились думками про страшну війну минулого століття, яка й досі болить в українських родинах. Біль втрат нагадує про себе тисячами братських могил та обелісків на нашій землі.

Також працівники Любомльського держлісгоспу відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни 93-річного Андрія Олексійовича Євтушка. Андрій Олексійович – уже нині єдиний колишній працівник лісгоспу, ветеран, який проживає у Любомлі. Зустрів лісівників на подвір’ї обійстя, де саме господарював, радо дякував за дарунки і вітання. (Ще один ветеран – Іван Іванович Корнєв – мешкає зараз у рідних у Луцьку, його теж привітали).

Долучилися до меморіальних заходів і працівники ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс». Вони разом із громадськістю міста поклали квіти до памятного знака на місці розтрілу допризовників.

Любешів. А ось працівників ДП «Любешівське ЛМГ» за дорученням керівника лісгоспу Віталія Віталійовича Котеленця привітали ветерана війни (стаж роботи в лісовій галузі 40 років) Степана Юхимовича Мандзика. Ветерану в цьому році виповнилось 95 років. Також привітали учасників АТО Віктора Степановича Рокуна – лісничого Сваловичівського лісництва, Віктора Васильовича Котика – інженера охорони та захисту лісу (9 травня він святкував ще й День народження), Олександра Володимировича Кушнерика – майстра лісу Дольського лісництва, Юрія Миколайовича Корця – лісоруба Дольського лісництва. Подякували всім захисникам за мирне небо над головою і побажали міцного здоров’я на довгі літа.

Працівники ДП СЛАП “Любешівагроліс” на чолі з директором Віктором Симоновичем взяли участь у заході, присвяченому Дню пам’яті та примирення. Урочистості відбулися в смт Любешів біля пам’ятника Скорботної матері. Після молебені за загиблими героями та щирими привітаннями ветеранів з Днем Перемоги, всі присутні були запрошені до пішої ходи, що прихилити голови та покласти квіти до Братської могили.

Ратне. За доброю традицією голова районної державної адміністрації Андрій Харлампович, його перший заступник Євген Савлук, відвідали вдома учасників бойових дій, інвалідів Другої світової війни, які проживають на території району.

На жаль, час безжалісний – і в районі лишилось лише чотири очевидці страшної війни. Це Ковальчук Микола Федорович, житель с. Гірники, Буднік Григорій Васильович із села Датинь, Лукашик Іван Йосипович із с. Жиричі, Карпук Амросій Миколайович, житель с. Заліси.

Під час візиту привітали ветеранів зі святом, подякували їм за бойовий та трудовий подвиг у роки війни та повоєнні часи. Побажали міцного здоров’я і доброго настрою, успіхів і довголіття, бадьорості духу, радості та добра. А на додаток до вітальних слів вручили продуктові набори та квіти.

До цих привітань приєдналися директор ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Микола Мельник та директор ДП «СЛАП «Ратнеагроліс» Олег Павляшик.

А вже 9 травня на площі біля Обеліску Слави у Ратному відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вшанувати подвиг старших поколінь зібрались представники влади, громадських організацій, учасники бойових дій, молоде покоління, жителі селища, лісівнича громадськість. До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, голова районної ради Михайло Макарук, ратнівський селищний голова Володимир Кулик. Директор ДП «Ратнівське ЛМГ» Микола Мельник із колективом також долучилися до цих заходів, поклали квіти до обеліска Слави. Віддати шану пам’яті прийшли ратнівчани і до Братських могил на кладовище. Панахиду за загиблими на цьому священному місці провели благочинний Ратнівської округи отець Анатолій разом із настоятелем Агапіта Печерського храму отцем Ігорем.

Присутні вшанували полеглих хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятних знаків та могил загиблих.

Лісничий Поступельського лісництва Петро Матвіюк привітав учасника бойових дій Борисюка Семена Адамовича – жителя с. Поступель (7 фото)

Кортеліси. Лісничий Кортеліського лісництва Оніщук Микола Васильович взяв участь в покладанні квітів до братської могили в с. Кортеліси Ратнівського району.

Стара Вижівка. На урочистості до Обеліска Слави у Старій Вижівці прийшли працівники ДП «Старовижівське ЛГ». Лісівники вшанували пам’ять загиблих у часи Другої Світової війни та привітати ветеранів. Під залпи салюту були покладені гірлянда Слави, а також живі квіти до Обеліску Слави та пам’ятного знаку борцям за волю і незалежність України.

По завершенню мітингу в районному будинку культури відбувся тематичний концерт «Безсмертя народного подвигу».

Шацьк. До урочистих заходів з нагоди Дня перемоги над нацизмом долучилися також працівники ДП «Шацьке УДЛГ». Після поминальної панахиди біля могили Невідомого солдата урочистою ходою лісівники вирушили до обеліска Слави.

Також шацькі лісівники привітали ветерана Другої світової війни Степана Королюка.

У  смт. Колки Маневицького р-ну мітинг до Дня Перемоги відбувався біля пам’ятника полеглим воїнам Великої Вітчизняної війни. ДП “Колківський лісгосп” також взяв участь, прийшли колективом на чолі з директором.

Квіти – якнайменшу шану загиблим у роки війни – поклали до стели ківерцівські лісівники.


– Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна та не забуваємо тих, хто захищав свою землю! – акцентують лісівники. – Ця пам’ять робить нас сильнішими.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ