Серпнева колегія Волинського ОУЛМГ: цілі, завдання, рішення

Учора, 20 серпня, під головуванням начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка відбулася серпнева колегія. У ній взяли участь перший заступник начальника – головний лісничий Руслан Войцеховський, заступник начальника управління Лідія Турянська, начальники відділів, завідувачі секторів ВОУЛМГ, керівники державних підзвітних підприємств.

У переліку питань, винесених на порядок денний, – освоєння лісосічного фонду РГК, контрольні переліки і відводи 2020 р., аналіз стану охорони і захисту лісу за 7 місяців 2019 року, виконання планів із заготівлі кормів та будівництва вольєрів, виконання виробничо-фінансового плану за 7 місяців року, оцінка результатів фінансово-господарської діяльності підпорядкованих підприємств за I півріччя 2019 року та ін.

З доповідями виступили Руслан Войцеховський, Лідія Турянська та начальник відділу використання лісових ресурсів Григорій Новосад, головний спеціаліст – юрисконсульт Наталія Молочко.

Крім детального аналізу лісівничих, господарських, економічних аспектів діяльності державних підприємств, йшлося також про забезпечення належних умов праці і відпочинку працівників галузі, потребу максимального сприяння безпековим аспектам.

Начальник управління Олександр Кватирко неодноразово акцентував увагу присутніх на важливості фахового управлінського контролю, що позитивно позначається на всіх галузевих показниках.

Колегія прийняла конкретні рішення щодо обговорених питань, встановила терміни їх виконання. Зокрема, державні лісогосподарські підприємства Волинського ОУЛМГ зобов’язано максимально забезпечити охоплення незімкнутих культур та ділянок природного відновлення механізованими  доглядами – відповідно до проектів, проведення необхідних лісівничих доглядів у насадженнях 10-40 річного віку.

Колегія також рекомендувала підвідомчим підприємствам більш активно співпрацювати із правоохоронними органами для допомоги в охороні лісів від незаконних рубок та незаконного обігу лісопродукції. Така практика звична для європейських країн, результативно впрваджується  вона і на Волині.

Варто віддати належне і актуальності мисливського блоку питань. Те, що на колегії йому приділено таку велику увагу, вкотре засвідчує активізацію цього вектора діяльності волинських лісівників. Тож перед підвідомчими підприємствами галузі поставлено завдання максимально покращити ведення мисливського господарства на території мисливських угідь, наданих  у користування державним підприємствам ВОУЛМГ. Окремо йшлося про заходи із посилення охорони мисливських угідь від браконьєрства,  облаштування необхідної кількості кормових полів у мисливських угіддях з метою мінімізації шкоди лісовим насадженням та сільськогосподарським культурам. А ще рекомендовано налагодити роботу зі штучного – вольєрного – розведення основних видів мисливських тварин (олень, кабан, фазан, дика качка і інші) з подальшим випуском їх у мисливські угіддя.

Конкретні рішення і рекомендації колегія прийняла й щодо економічно-фінансового та виробничого блоку питань. Зокрема, дотримання розрахункової дисципліни та планового рівня витрат, необхідних для забезпечення господарської діяльності підприємств, забезпечення виплати заробітної плати у терміни, передбачені законодавством, виконання взятих завдань із заготівлі, переробки та реалізації деревини в розрізі споживачів, дотримання виробничими підрозділами та лісництвами вимог чинних стандартів і технічних умов України з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів під час приймання та реалізації лісопродукції, контролю за ціновою політикою на лісопродукцію, яка реалізовується на електронних торгах.

В рамках обговорення юридичного блоку питань особливу увагу колегії приділено проведенню претензійно-позовної роботи.

Під час обговорення кожного із питань власні пропозиції щодо варіантів реалізації поставлених завдань висловлювали директори підприємств.

У підсумку було спільно напрацьовано конкретні заходи, спрямовані на забезпечення повноцінної діяльності у непростих ринкових умовах, в яких нині опинилися державні лісогосподарські підприємства.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ