Віктор Симонович святкує 70-річчя

Уродженець села Мукошин Любешівського району п’ятнадцятирічним юнаком став студентом другого набору у Шацький лісний технікум. Було це у  вересні 1964 року. Хлопці вчилися і будували свій лісівничий виш. Чотири роки навчання збігли наче одна мить.  У 1968 році випускник технікуму отримує направлення на роботу в Іркутську лісовпорядну експедицію. Перша його посада – таксатор. Звідти був призваний на армійську службу. Пройшовши випробування тайгою та солдатськими караулами, змужнілий юнак повертається у рідний край, голова колгоспу «Червоний партизан» запрошує на роботу техніком-лісоводом.

Допитливий, кмітливий лісовод зарекомендував себе одразу, тож уже 1972 року керівництво направляє його на навчання до Львівського лісотехнічного університету. Віктор Симонович обирає спеціальність «Лісове господарство». Навчання суміщає з роботою, його авторитет настільки був високим, що на молодого спеціаліста і громадського діяча накинуло оком районне керівництво і висунуло на посаду секретаря парторганізації колгоспу «Україна», а згодом – колгоспу «17 Вересня».

У 1977 році закінчив лісотехнічний інститут, здобув фах інженера лісового господарства і керівництво району запропонувало йому роботу за спеціальністю – директором Любешівського МСЛП, яке у 2007 році було реорганізоване у ДП «СЛАП «Любешівагроліс». Тут і працює донині. Його поважають у колективі, безаперечним авторитетом користується і в лісівників Волині. Очільники державних лісопідприємств Волинського ОУЛМГ обрали його старостою лісового директорату.

Ростити ліси на бідних ґрунтах Любешівщини вкрай важко. Та Віктору Симоновичу з колегами вдалося зробити неможливе. Колишні колгоспні ліси виглядають не гірше державних: чисті, доглянути, упорядковані, дивують місцевих мешканців і ягодою, і грибами, і цілющим зіллям. А ще в лісоугіддях цього лісогосподарства є надзвичайно багато червонокнижної флори і фауни.

За роки керівництва Віктора Симоновича лісгосп суттєво наростив основні показники діяльності. Розширився колектив. Середня заробітна плата працівників за останні 5 років із 3000 грн зросла до майже 10 000. Обсяг реалізації продукції за 9 місяців року становить 18 мільйонів 326 тисяч. У 2014-му цей річний показник був 12 млн грн.

Крім того, що ведеться значна соціальна робота, лісгосп сплачує суттєві суми податків – за 9 місяців року у бюджети різних рівнів від ДП «СЛАП «Любешівагроліс» 7 млн 723 тис грн.

За особливі заслуги перед українським народом та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, активну громадсько-благодійницьку діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Віктор Симонович нагороджений Почесною грамотою Верховної ради України. У 2003 році на всеукраїнському конкурсі визнаний «Кращим роботодавцем року» від Волинської області, у 2005 році за безперечне лідерство у виробничій та науковій сферах удостоєний почесного звання «Лідер агропромислового комплексу України», а в 2009-му – «Лідер галузі». У тому ж році Президент України підписав указ про присвоєння Віктору Симоновичу почесного звання “Заслужений лісівник України”, а Міністерство аграрної політики та продовольства України нагородило Віктора Петровича трудовою відзнакою “Знак пошани”. За велику допомогу у будівництві храмів району йому вручено відзнаку Пресвятого Феодосія та Антонія. Був він і “Людиною року Волинського краю” (2011), а ще нагороджений дипломом всеукраїнського конкурсу “суспільне визнання”.

Втім, всіх нагород, зароблених за всі роки праці, не перелічити, та й не любить ними хвалитися Віктор Петрович. А ось порозмовляти щиро і задушевно уміє. Під час таких бесід розумієш, що людина він неординарна, надзвичайно толерантна, мисляча, мудра, добра…

Віктор Петрович дав дорогу у життя багатьом молодим людям. Чимало з них повернулися у рідне господарство, працюють пліч-о-пліч зі своїм наставником і вчителем, багато трудяться на ниві лісівництва в інших лісогосподарствах.

Сьогодні у досвідченого керівника ювілей. Колектив Волинського ОУЛМГ, обласні організації Товариства лісівників України та профспілки працівників лісового господарства, рада директорів, колектив ДП «СЛАП «Любешівагроліс», учнівські лісництва вітають Вас, Вікторе Петровичу, з Вашим особистим святом, бажають такого завзяття ще на многії літа. А  ще – міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, сімейного й родинного благополуччя, любові людей і нагород та визнання від держави.

Із особливим Днем Народження, із ювілеєм Вас, Вікторе Петровичу!

Прес-служба Волинського ОУЛМГ