Проєкт «Ліс у смартфоні» допоможе зменшити кількість звернень громадян щодо законності рубок

У цьому сьогодні переконалася Будківський сільський голова Галина Цикалюк-Захарчук, на власні очі побачивши, як саме працює програма.

Продемонстрував на практиці начальник відділу лісового господарства Богдан Радіон, а також принагідно розповів, навіщо це потрібно.

 «В першу чергу, це допоможе пояснити місцевим жителям, як просто самостійно перевірити законність рубки, яку вони бачитимуть у лісі та зменшити кількість звернень із запитаннями до сільської ради», – розповів Богдан Володимирович.

Нагадаємо: щоб відкрити громадянам інформацію про те, як насправді ведуться рубки у лісових масивах і таким чином запобігти безпідставному звинуваченню лісівників у «масовій вирубці лісу», Держлісагетнство ініціювало створення електронної площадки із єдиним реєстром лісорубних квитків. Волинь – серед тих областей, де програма запрацювала в числі перших.

Працює все просто. Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та перевірити на карті законність здійснення рубок, вид рубки та об’єм заготівлі. Зокрема, на сайті можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

Як пояснив Богдан Володимирович: «Якщо Ви не знаєте вищезазначені дані, гуляючи лісом та побачивши рубку дерев, то Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта». У Вашому телефоні має бути увімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток».

Як зазначив Богдан Радіон: «Трапляються і самовільні порубки дерев…У такому випадку, якщо на карті ви не знайшли по даній ділянці лісорубного квитка, потрібно відразу звернутися до лісгоспу, на території якого відбувається рубка, або ж зателефонувати за номером 102».

Дуже важливо, щоб громадськість знала про проєкт «Ліс у смартфоні» та усі мали змогу самостійно перевіряти інформацію щодо заготівлі деревини. А ми і надалі інформуватимемо населення про те, як це зробити!

Пресслужба ДП «Поліське лісове господарство»