Покоління обпалене війною: Валентин Сулько – людина-легенда

Ветерани 94 Валентин СулькоЛегендою українського лісівництва називають Валентина Сулька. Він спромігся залишити по собі не тільки добру пам’ять серед колег-лісівників, а й велику кількість учнів, а ще один із найкращих в Україні начальних закладів – Шацький лісовий коледж, який тепер носить його ім’я. Він також із покоління, котре обпалила війна. І на його долю випала найтрагічніша сторінка – війна, полон, концтабори. Про це Валентин Васильович не любив згадувати, не писалося й в автобіографічних довідках цього учасника бойових дій, заслуженого працівника лісового господарства України.
Народився Валентин Сулько 27 березня 1919 року у м. Сміла Київської області. Трудову діяльність розпочав на Волині. У листопаді 1947 року його призначено лісничим Жиричівського лісництва Заболотівського лісгоспу. У 1950 році закінчив шестимісячні курси спеціалістів-практиків лісового господарства. Вступив до Львівського лісотехнічного інституту, який закінчив у 1959 році (спеціальність – інженер лісового господарства). У1960 році його переводять на посаду головного лісничого Ківерцівського лісгоспу. В 1963 році призначається директором Шацького учбово-дослідного лісгоспу та Шацького лісового технікуму, де і працював до березня 1980 року – до виходу на пенсію.
– За час роботи в системі лісового господарства зарекомендував себе висококваліфікованим спеціалістом, вмілим організатором, новатором лісогосподарського виробництва, – згадують про нього колеги. – З його ініціативи та під його керівництвом було відкрито Шацький лісовий технікум, створено його матеріальну, учбову і технічну базу.
За самовіддану працю, особистий вагомий внесок у розвиток лісового господарства В. В. Сульку у 1962 році було присвоєно почесне звання заслуженого працівника лісового господарства Української PCP. Він також нагороджений орденами Червоної Зірки (1964), «Знак Пошани» (1965) і Жовтневої революції (1971), ювілейною медаллю до сторіччя народження В. І. Леніна «За доблесну працю» (1970).
Помер В. В. Сулько в 1989 році.
У 1997 році Постановою Кабінету Міністрів України Шацькому лісовому технікуму присвоєно звання «Шацький лісний технікум імені В. В. Сулька».
На 50-річчя коледжу на вхідній алеї встановлено пам’ятний знак в’язню фашистських концтаборів, першому директору, лісоводу-легенді.
Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства