Напередодні Великодня відбуваються тематичні лісові майстер-класи з писанкарства

Учора, 28 квітня, у Лісівничому молодіжному центрі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» відбувся майстер-клас з писанкарства для вихованців Піддубцівського учнівського лісництва. Тематика заходу особлива  – «Лісові багатства Волині у писанках».

Майстриня Ілона Миселюк (художня студія «Барва») надзвичайно цікаво розповіла про традиції писанкарства та поділилась секретами майстерного написання писанки. Дві години захопливої праці пролетіли непомітно і як результат – у кожного своя неповторна писанка.

Продовжити читання→

Відкрите обговорення освітньо-професійної програми магістра лісового господарства зі стейкголдерами

Учора, 28 квітня, відбулось розширене засідання кафедри лісового та садово-паркового господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки за участю викладачів факультету, роботодавців та студентів.

У обговоренні освітньо-професійної програми «Лісове господарство» за рівнем вищої освіти «Магістр» взяли участь завідувач сектору управління персоналом Волинського обласного лісового та мисливського господарства Ірина Щербатова, декан факультету Олександр Журавльов, директор Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» Віталій Деркач, начальник відділу міжрайонного оперативного контролю Державної екологічної інспекції Волинської області Олександр Ткачук, директор ДП «Ківерцівське лісове господарство» Анатолій Ярмолюк.

Продовжити читання→

У волинських лісах встановлено ще 3 сучасні системи відеоспостереження

Ліси Маневиччини вже 100-відсотково перебувають під якісним відеонаглядом.  Це надзвичайно важливо, адже саме в цьому районі зосереджені найбільші площі лісових насаджень, в тому числі хвойних  – вони під час пожежонебезпечного періоду найбільше у зоні ризику.

ДП «Маневицьке лісове господарство» останнім часом розмістило телевізійну систему спостереження на території Вовчецького лісництва.

Радіус огляду – понад 20 кілометрів. Оптика дозволяє максимально приблизити об’єкт. Черговий у режимі реального часу наглядає за прилеглими масивами за допомогою спеціального монітору.

Продовжити читання→

Лісівники Волині долучилися до всеукраїнських акцій з благоустрою

Паралельно зі створенням лісів у держлісгоспах області проводилися заходи з благоустрою. Цього року – в рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою.

Прибиралися та озеленювалися території лісництв та адмінбудівлі лісгоспів,  придорожніх куточки майстерських дільниць. Крім того, встановлено 160 нових інформаційних стендів, 40 межових вказівних знаків лісництв та 45 межових вказівних знаків лісгоспів, оновлено білборди, інформаційні стенди на дорогах міжнародного, обласного та місцевого значення, інші інформаційні та застережні знаки.

Продовжити читання→

Вступив у дію пілотний проєкт «Шлях до нульового травматизму» щодо оцінки ризиків на підприємствах лісового господарства Волині

Про це на Всеукраїнській онлайн-нараді розповів головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Олександр Боровицький.

Нарада відбулася з нагоди Всесвітнього дня безпеки і здоров’я на роботі, що проходить під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

Продовжити читання→

Лісівники Волині передали луганським колегам 1,5 тонни насіння дуба

Жолудь уже доставлено за призначенням. Тепер у лісах Луганщини ростимуть дуби з волинським корінням. Хоча ні – не тепер. Адже результати роботи лісівників видно лише через десятиліття.

Тож цієї весни волинський жолудь висіють у місцевих лісах або й спочатку на розсадниках. Дбатимуть про те, щоб він виріс у молодий ліс. Берегтимуть від хвороб та пожеж, які останніми роками нерідко виникають у тому числі з зв’язку з веденням на території бойових дій.

Продовжити читання→

Під час чергової колегії Волинського ОУЛМГ йшлося про підсумки I кварталу

Колегія відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка за участі його заступників, начальників відділів ВОУЛМГ, директорів підприємств.

У порядку денному – чимало важливих питань: це і підготовка до пожежонебезпечного періоду, основні підсумки роботи із лісопромислової діяльності та виконання фінансових показників за I квартал 2021 року.

Продовжити читання→

Як на Волині проводиться механізована посадка лісу

Протягом десятиліть значна частина робіт з лісовідновлення, обробітку ґрунту та посадки лісових культур здійснюється механізованими способами. Така робота є цілком виправдана і дає результат.

Звичайно, якими б не були машини, вони не здатні на 100% замінити людські руки ні у справі посадки, ні догляду за лісовими культурами, а згодом – молодим лісом. Люди – найважливіша цінність, і ми не втомлюємося про це говорити.

Продовжити читання→

Акції зі створення лісів та озеленення планети на Волині. Підсумки

Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом – 2021», ініційована Держлісагентством, офіційно фінішувала ще 17 квітня. Але в нашій області заходи продовжувалися весь минулий тиждень, посадки лісу заплановані й надалі – люди досі активно ініціюють свою участь цілими компаніями та одинично. Справа посадки лісу за останні роки стала однією з найулюбленіших – справді народною.

Цього року на Волині одночасно проходила й Всесвітня акція «Озеленення Планети». Аналогів українській весняній лісівничій лісокультурній кампанії у світі досі не було. Міжнародна акція з’явилася завдяки співпраці волонтерів і Держлісагентства.

Продовжити читання→