Держлісагентство завершило проведення перехресних навчань між обласними управліннями

Про це на сторінці у Фейсбук повідомив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець.

«Підбиваємо підсумки масштабних протипожежних навчань між обласними управліннями Державне агентство лісових ресурсів України!

Суть цих тренувань полягала у тому, що лісівники однієї області мають бути готовими швидко прийти на допомогу гасіння лісової пожежі в іншу область.

Отже, у травні на територіях 11 областей локалізовано і ліквідовано уявних лісових пожеж на площі до 400 га, у тому числі – 100 га верхових.

Продовжити читання→

Заготівля лісової сировини має відбуватися прозоро та без порушень

Про заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення та консолідацію зусиль усіх відповідних служб, аби цей процес відбувався згідно з чинним законодавством, говорили сьогодні, 3 червня 2021 року, у головній адмінбудівлі краю. Зокрема, відповідне засідання обласної постійно діючої комісії з координації дій державних органів, що здійснюють державний контроль за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів за дорученням голови облдержадміністрації провів його перший заступник Сергій Мовенко. Участь у нараді взяв начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс.

Продовжити читання→

Держлісагентство налаштоване на плідну співпрацю з ФАО

Відбулася зустріч Держлісагентства з Екремом Язчіці, експертом лісового господарства ФАО.

Тема зустрічі – виконання лісового компоненту програми ЄС щодо підтримки ланцюгів постачання в сільському, лісовому та рибному господарстві.

Зокрема мова йшла про оновлення програмного забезпечення електронного обліку деревини і розробки комплексного проєкту організації та розвитку лісового господарства пілотної території Карпатського регіону.

Продовжити читання→

Самосійні ліси можуть збільшити лісистість України на 300 000 га

Ліси важлива для життя на Землі екосистема. Їх вплив на клімат та збереження біорізноманіття неоціненний. Адже ліси є найдешевшим та найактивнішим поглиначем вуглекислого газу. Щороку один гектар лісу поглинає 6,5 тонн вуглекислого газу та виділяє 5 тонн кисню.

Українські ліси, це 16 % території країни. Однак, за європейськими рекомендаціями, оптимальним є покажчик не менше 20 %. Для цього в Україні необхідно створити більше двох мільйонів гектарів нових лісів. При цьому, заліснення не повинне здійснюватися на унікальних степових ділянках – адже степові екосистеми є домівкою для сотень рідкісних та зникаючих видів флори та фауни і охороняються на рівні всієї Європи.

Продовжити читання→