Олександр КВАТИРКО: співпраця між лісівниками та деревообробниками на волинському ринку лісопродукції потребує активізації та має бути спрямована на виконання взаємних зобов’язань

круглий стіл1Із засідання круглого столу   З ініціативи керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся круглий стіл за участю керівників лісогосподарських та лісомисливських підприємств ВОУЛМГ та представників деревообробної галузі.
Серед запрошених – також і представники відділу розвитку секторів економіки та фінансової політики департаменту економічного розвитку і торгівлі Волинської ОДА, журналісти.

Зустріч учасників круглого столу проходила у формі діалогу. До порядку денного були включені питання:

1) аналіз виконання учасниками ринку аукціонних зобов’язань за результатами ІІІ кварталу 2015 року, згідно чого виступив начальник відділу лісових ресурсів ВОУЛМГ Григорій Новосад;

 2) обговорення проекту “Положення про порядок продажу необробленої деревини” в редакції від 22.09.2015р.;

3) пошук шляхів поліпшення процедури проведення біржових торгів, з приводу чого учасники круглого столу вислухали керівника товарної біржі
“Універсальна-Полісся” Володимира Макарчука;

4)  виявлення причин, які негативно впливають на дотримання термінів та обсягів забезпечення сировиною деревообробних підприємств області та заважатимуть формуванню прозорих та однакових для учасників ринку умов.

Своє бачення покращення співпраці у названих напрямках висловили як керівники держпідприємств, так і підприємці-деревообробники. Враховуючи усі озвучені зауваження та пропозиції, були прийняті відповідні рішення, зокрема, в термін до 30 жовтня розробити проект пропозицій до “Положення про порядок продажу необробленої деревини”, тощо.
Свою точку зору щодо актуальних проблем співробітництва висловив головуючий на круглому столі в. о. начальника управління Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. Зауваження, очікування та пропозиції учасників круглого столу пообіцяв прийняти до відома та скерувати роботу ввіреного управління у вказаному партнерами та колегами напрямку. Олександр Михайлович зазначив, що необхідність дотримання своїх аукціонних зобов’язань на кожному кроці співпраці повинні усвідомлювати як одні, так інші учасники ринку, а також наголосив на доцільності, попри все, дотримуватися аукціонних свідоцтв і діяти згідно умов, зазначених у відповідних документах.

Спільно було погоджено найближчим часом організувати семінар з питань навчання організації роботи щодо ведення електронних торгів у форматі он-лайн. На переконання Олександра Кватирка, впровадження електронних торгів дозволить формувати на ринку вигідні ціни на лісопродукцію, прозорі умови співпраці та, загалом, покращить партнерські взаємовідносини між покупцями та продавцями.
— Час не стоїть на місці, а тому більше, ніж упевнений, що за рік-два електронні торги на Волині приживуться і стануть невід’ємною частиною ведення вдалого та ефективного ринку лісопродукції. До цього ми, власне, і йдемо, — наголосив Олександр Михайлович.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ.

круглий стіл

круглий стіл1