Патріотичне свято допомогли організувати лісівники

У рамках патріотичного дійства «Вовчак-Волинська Січ», що проходило на місці створення УПА 14 жовтня 1943 року, на свято Покрови, в урочищі Вовчак Турійського району, було урочисто відкрито історико-військовий табір у вигляді музею-криївки, збудованого лісівниками Волині. У 1943-1944 роках тут діяла потужна база УПА під назвою «Січ».

Здавалося, що дух справжнього патріотизму тут витав просто в повітрі. Лунали підбадьорливі повстанські пісні, то тут,  то там розкинулися військові намети, варився куліш… А у словах присутніх на дійстві сьогодні подібно, як і в минулому, відчувалася нестримна жага до свободи, жага до незалежності.

За давньою християнською традицією, нев’янучу шану до однієї з найтрагічніших сторінок українського народу присутні виявили урочистою ходою з покладанням квітів до пам’ятного знаку воякам УПА та панахидою за загиблими за участю священників Української православної церкви Київського патріархату. До самої душі багатьох глядачів захопила літературно-музична композиція „Вовчак–Волинська Січ” за участю учасників фольклорних колективів. Урочистосте відкриття молодіжного історико-військового табору „Вовчак – 2014” співзвучало із присягою вояка УПА, що лунала з вуст молодих патріотів.  У рамках заходу також —  гра „Криївка” , запалювання вогнища тощо, ознайомлення з копіями зброї, якою користувалися бійці УПА, виклад тематичних лекцій.

З особливою уважністю люди вислухали короткі патріотичні промови сучасників в особі голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, першого заступника голови Волинської обласної ради свободівця Олександра Пирожика, який, зважаючи на події на Сході, висловив сподівання у тому, щоб «наступне святкування створення УПА відзначати під мирним небом». Указом Президента орденом “За заслуги” ІІІ ступеня губернатор нагородив голову Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю ім.Клима Савура Василя Кушніра. Із недовірою громада сприйняла виступ зі сцени волинського нардепа Сергія Мартиняка. Людям не до вподоби те, що під час правління Януковича він голосував за призначення уряду Азарова, інші ініціативи правлячого режиму,  а також був серед тих, хто у квітні 2013 року проводив «сесію» в Адміністрації Президента і підтримав диктаторські закони 16 січня. Нині ж, обурювалися люди, знову прагне пройти до Верховної Ради.

Водночас багато заслужених вдячних слів серед присутніх чулося в адресу волинських лісівників. Адже головний атрибут свята – музей-криївка, де розмістилися різноманітні експонати українських повстанців (зброя, карти)   — в славнозвісному урочищі з’явився завдяки працівникам Осівського лісництва, Турійського держлісгоспу Волинського обласного управління лісового та мисливського управління та безпосередньої участі в цьому начальника управління Василя Мазурика. Провід у цій хорошій справі очільник лісової галузі області взяв під особистий контроль.

Про благоустрій цієї історичної місцини лісівники дбають із року в рік. Облаштовували її до цього часу і нині облаштовують природничими стендами, альтанками. Навколишню територію обкошують, лісоокультурюють шляхом створення нових лісових насаджень. А за кілька місяців ось спорудили і музей-криївку. Ця дерев’яна споруда, без сумніву, стане вічною пам’яткою, музейним спадком не лише для Волині, а й всієї України. «Наступним кроком, — поділився планами начальник Волинського ОУЛМГ Василь Мазурик, — буде духовна капличка,  яку теж спорудимо на території урочища».

Про роль місцевих лісівників у житті Турійщини взагалі довелося почути багато. Та й Василь Мазурик на її теренах є достатньо відомою людиною, оскільки свого часу тут довго працював (директором ДП “Турійське ЛГ”, головою райдержадміністрації).  Туріччани і взагалі ті, котрих трудові чи просто життєві шляхи і з ним перетиналися, у розмові з журналістами відверто висловлювали свою думку про те, що саме людей професійних, порядних та з патріотичним настроєм воліють бачити у кожній, а тим більше лісовій галузі. Загальнолюдське та найцінніше природнє багатство – ліс, казали вони,  потребує саме таких захисників.

Захід, присвячений відкриттю історико-військового табору, загалом тривав три дні. І нагадав він кожному, хто вважає себе частинкою великого незламного українського народу,  про обов’язок  жити пам’яттю тих співвітчизників, котрі загинули в боротьбі за свободу. Важливо, аби гірка, але правдива правда зі сторінок історії передавалася із роду в рід, із  покоління в покоління…

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

криъвкааа криъвка

вовчак4 вочак 18 вочак 17 вовчак

вовчак 18вовчак 10 вовчак 9 вовчак 555555вовчак 111вовчак 15вовчак 222вовчак8вовчак 22вовчак 8вовчак 16вовчак 14вовчак 13