Популяція диких вепрів на Ратнівщині росте

Для життя-буття сімейства вепрів – жителів вольєру Кортеліського  лісництва ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» — лісівники створили найнеобхідніші умови.  Розкішний вольєр площею 4 га, водойма, де влітку вередуни можуть приймати водні процедури, а на березі — сонячні ванни. Є навіть будиночок, де родина у кількості 2 свиноматок з сім’ями (одна свиноматка має народити)  може сховатися від негоди у будь-яку пору року, переночувати  під час прохолодних ночей. Узимку «гнізда» утеплюються соломою.

— Підкормлюємо свиней постійно. У вольєрі, годівельних майданчиках, годівничках, що в лісі, — розповідає про роботу старший єгер лісництва Михайло Бірук. – Маємо вдосталь кормів. Для цього закуповуємо необхідні запаси кукурудзи, сіль тощо.

Між іншим, усю охорону вольєру здійснює Михайло Петрович самостійно. Живе поруч, недалечко. Сів, каже, на скутер, і під’їхав коли схотів.  Провідав свиней. А свого господаря вони добре знають. Знають також,  що з порожніми руками до них Петрович не приїде, тільки з гостинцями. «Хрюськи, хрюськи!..» — прицмакуючи, кличе своїх підопічних старший єгер. І справді, смагляві кабанці галопом помчали до нього …

 Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

свинтус 8 свинтус 6 веприки5 свинтус 4 свинтус 5свинтус 9свинтус 12 свинтусвеприки6