Професійне свято лісівників стосується кожного з нас зокрема

До свого професійного свята лісівники ДП «Камінь-Каширськагроліс» приурочили відкриття новоспорудженого рекреаційного пункту в урочищі Дубицьке, що на території Клітицької сільської ради. Таку назву природоохоронці дали через те, що тут, у цій місцевості, де був хутір, росте велетенський дуб-старожил. А ще на цьому хуторі жив пан Дубицький, мав гарний і великий маєток. Згодом під час воєнних подій люди з цього хутора були виселені. Дуб-велетень пам’ятає про все це і береже в собі. 

Міжрайонний екологічний інспектор Василь Домарецький, який родом із Клітицька, а в минулому також працював у лісовому господарстві, розповів, що ця місцина взагалі є унікальною та користується популярністю серед відпочиваючих. Особливо приваблює своєю позитивною енергетикою дуб-велетень. І дуже добре, сказав він, що саме це місце лісівники облаштували як рекреаційну зону. Тут тепер є чепурненькі та затишні альтанки, місця для розпалювання вогнища, смаження шашликів тощо.

Лісничий Полицівського лісництва Аркадій Гордійчук сказав так: «Хотілося б, аби відпочиваючі поважали нашу працю. Не смітили, а прибирали після себе. Сподіваємося, що люди будуть дотримуватися вимог, які зазначені ось на цьому природничому стенді.»

— Працівники Клітицького лісництва йдуть назустріч жителям сільської ради. Допомагають школі, простим людям. Не перелічити скільки добрих справ вони зробили. І я, і жителі села вдячні їм за це, — подякував лісівникам  району  керівник Клітицької громади Борис Островський.

Окрім основної щоденної роботи лісівники району продовжують надавати гуманітарну допомогу військовим в зоні АТО. Допомагають пальним, пиломатеріалами, грішми. На потреби армії віддали автомобілі, за зібрані колективами гроші закупили бронежилети, каски. Також власними зусиллями  збирають і відправляють харчові продукти.

Професійне свято лісівників, яке наближається (в Україні День працівників лісу відзначається у третю неділю вересня), стосується не тільки його винуватців, а й кожного з нас.  Адже усі ми з вами є невід’ємною частинкою навколишньої природи. А вона — матінка природа — для кожного починається із власного обійстя, вулиці, села, міста… Тож бережімо її!

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

дубицьк дубицьк1 дубицьк 2Біля дуба-велетня...