І «Дубовий гай», і «Затишок»…

3b6a8b4c-8faa-4220-99ea-e9460e3f90efЛісівники держпідприємства «Шацьке УДЛГ»  Волинського облуправління лісового та мисливського господарства відроджують добрі традиції організації культурного відпочинку людей на лоні природи. Тому на дорозі від межі району з Любомльщиною до кордону з Білоруссю останнім часом фактично з нуля збудовано 2 сучасних рекреаційних пункти. А невдовзі їх кількість як мінімум подвоїться!

«Затишок» – просто вразив. І не стільки дорослих, як дітей. Бо саме учні початкових класів Піщанської ЗОШ I-III разом із педагогами Лідією Демчук, Тетяною Зуб і Марією Шевчик приїхали в цей рекреаційний пункт на відпочинок одними з перших. І навіть дощ їх не злякав, бо вистачає надійних укриттів від примх погоди…

Діти, наче різнокольорові пташенята, порхали між бесідками, гойдалками та пісочницею. З особливим інтересом розглядали самобутні вазони з свіжо посадженими квітами. Ще б пак: лісівники зробили їх із підручних матеріалів, вирізавши всередині колодок отвори для грунту та рослин! Власне, все в «Затишку», який почали будувати лише в травні ц. р., продумано і зроблено на совість. Від наочної агітації про правила поведінки в лісі, нагадування про необхідність дотримання чистоти до свіжозбудованого паркінгу для автомобілів та споруд побутового призначення. Взагалі, продумана кожна дрібниця: навіть доріжки між малими архітектурними формами зроблені так, що з’єднують їх найкоротшим шляхом.

Майстер лісу Піщанського лісництва Анатолій Шачанін, хоч людина в лісівничій галузі нова, але не приховує задоволення результатом роботи свого колективу. Бо хто б не побував у «Затишку», той підтвердить: між тим, що тут було, і тим, що стало реальністю – відстань цілої цивілізації!

«Передайте і нашим лісівникам, і їхньому начальству в Луцьку, що ми від імені всієї громади дякуємо за такий подарунок! Раніше ж навіть не мали де з дітьми прогулятися та кусень сала посмажити, а тепер – чудовий «Затишок» прямо біля нашого села!», – навперейми говорили вчительки.

64b2a716-dccb-41c9-ad65-e1acf6234c0b

І раз вони попросили «через газету» передати їхні слова, то як не прислухатися до доброї поради Лідії Василівни, Тетяни Романівни і Марії Іванівни?

Так само, як і «Затишок», на 0,3 га території біля узбіччя дороги займає і ще один новий рекреаційний пункт – «Дубовий гай» Шацького лісництва. Він розбудований буквально на в’їзді в заповідний район із боку Любомля, неподалік сіл Самійличі і Положево.

Зустрічаємося поміж первозданної природи та ошатних споруд із інженером з охорони та захисту лісу Шацького держлісгоспу Ярославом Кропивником і майстром лісу Іваном Кущиком.

Розповідають: на місці занедбаного комплексу до робіт приступили навесні, а вже на Вербну неділю справляли новосілля. І хоча вартість споруд та робіт сягає не одного десятка тисяч гривень, і незважаючи на те, що лісівникам довелося в першу чергу самим працювати в поті чола, новим обличчям «Дубового гаю» задоволені всі, хто тут хоча б раз побував. Бо, як і в «Затишку», тут усе зроблено надійно, красиво і – на роки.

ac7f2269-2cdf-4a3f-9f19-2032bb773548

В принципі, такий підхід до справи з боку моїх співрозмовників – закономірний. Адже батько Ярослава Кропивника – Іван Степанович – працює майстром лісу в ШНПП. А батько Івана Кущика – Павло Петрович – також мав прямий стосунок до лісової галузі. Це означає, що до лісу та його багатств в обох – особливе ставлення.

Як розповіли шацькі лісівники, курс на розбудову сучасних рекреаційних пунктів буде продовжуватися. В найближчому часі їх розбудують  на території Поліського лісництва (біля с. Прип’ять) і Ростанського (неподалік однойменного села). І виконуватимуть вони як мінімум дві основних функції.

По-перше, допоможуть подорожнім змістовно та в комфортних умовах відпочити.

По-друге, ще і ще нагадуватимуть, що ліс – наше спільне багатство, і оберігати його повинен кожен.

Фраза ця, звичайно, не нова, але актуальності аж ніяк не втратила.

Чи не так?

Сергій ШРАМЧУК, “Волинська газета”

ba3c7fc7-f4b3-42b2-955d-d404784a1187

57eb15bd-ac2c-4aab-9010-6239311d935bda9ac149-76c2-4401-bfdc-fc61722a4693