Рекреаційні пункти у волинських лісах – не просто зона комфорту. Це ще і зона безпеки

 

DSC_0007У вихідні рекреаційні пункти у лісах Волині, як завжди, оживуть та  наповняться ароматами відпочинку. Час, проведений у лісі, – це затишок і спокій, миті без турбот і міської суєти. Сама  природа  дарує людині  незрівнянне ні з чим відновлення.

Останніми роками рекреація на Волині значно пішла вперед у своєму розвитку. Лісівники  Волині пригадують, що у 1996 році зон відпочинку було заледве два десятки. Тепер же їх загалом по Волинському ОУЛМГ – 91. Рекреаційні пункти постійно будуються, ремонтуються, прикрашаються. На черзі цього року – побудова ще до десятка рекреаційних зон.

До речі, найбільше рекреаційних пунктів – на території ДП «Маневицьке ЛГ» – 14, ДП «Камінь-Каширське ЛГ» збудувало 9 таких зон відпочинку, по 8 рекреаційих зон  у Ківерцівському та Цуманському лісгоспах,  по 6 рекреаційних зон обладнано у  ДП «Ковельське ЛГ» та ДП «Любешівагроліс», 5 – у ДП «Камінь-Каширськагроліс», по 4 рекреаційних пункти  – у Володимир-Волинському лісомисливському господарстві, Колківському, Турійському, Поліському лісгоспах, стільки ж має Шацьке УДЛГ. На території інших лісогосподарських підприємств також обов’язково передбачені такі відпочинкові зони.

3a2d11ed-8fb8-4286-9c5d-60b3fb0aeca9

Не секрет, що нині відпочивальник вимогливий. Тому рекреаційний пункт має бути комфортним та привабливим. Лісівники про це знають і дуже стараються. Сучасні рекреаційні пункти у волинських лісах – це не просто зона комфорту із бесідками та мангалами, а й дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, пісочницями. І облаштовані вони переважно уздовж автомобільних трас таким чином, щоб був і  доїзд зручний, і можливість припаркувати авто була. Щоправда, рекреаційні майданчики бувають і в глибині лісу або поблизу населених пунктів – у місцях, які місцеві жителі вже традиційно обирають для свого відпочинку.

DSC_0008

Крім того, лісівники мають подбати, щоб рекреаційний пункт був ще й максимально безпечним. Причому не тільки для гостей, а й самого лісу. Адже у спекотний період такі зони відпочинку слугують ще й профілактикою та попередженням пожеж у лісових масивах. Бо ж навряд люди підуть у гущавини, коли поруч – комфорт і зручність, а це означає, що у лісі не розводитимуть багаття, не викидатимуть недопалки.

А досить важливою  перевагою для громадян є те,що весь цей комфорт лісівники пропонують безкоштовно. Єдина  плата, яку кожен відвідувач мусить і навіть зобов’язаний віддати, – бережне ставлення до зробленого лісівниками, прибирання сміття та дотримання правил безпеки.

DSC_0009

Тому із яскравих панно, аншлагів, стендів до відпочивальників постійно звертаються працівники ВОУЛМГ  із проханням бути у лісі бажаним гостем і не забувати прості правила поведінки, безпечно поводитися з вогнем та знати про відповідальність за порушення лісового законодавства.

DSC_0002

На жаль, поки що наші громадяни частенько грішать таким, незважаючи на те, що поруч – смітники. Але лісівники сподіваються на свідомість людей і вкотре просять відвідувачів рекреаційних пунктів поважати їхню працю. Бо ж і прийти сюди, очевидно, захочеться іще не раз.

 Прес-служба Волинського ОУЛМГ

bda4a4c2-321a-405f-a9da-5cc1673c0c7e

7b45ee48-936f-4fe7-bee0-5b6a6b68be94

7c945e7b-a2a2-4232-a6b2-43fe3aca1860

DSC_0003

6d28e7e9-1b08-4be6-adcc-050ef3b26eb6

DSC_0001