Ще дві лісові дороги відтепер служитимуть і лісівникам, і місцевій громаді

dsc_0376Учора на Волині здали в експлуатацію дві новозбудовані лісові дороги: у Деревківському лісництві державного підприємства «Любешівське лісомисливське господарство» та Добренському лісництві ДП «Камінь-Каширське ЛГ».

Протяжність дорожнього полотна, що з’єднує села Деревок Любешівского і Волиця Камінь-Каширського р-ну, становить 5 км, у тому числі – 2 км зі щебеневим покриттям. А дорога, що значно скоротила шлях та з’єднала села Теклине і Видричі Камінь-Каширського р-ну та Адамівка Ратнівського, має протяжність 6,5 км, з яких 3,3 км – щебенева.

dsc_0231

Лісові дороги вже давно перестали бути лише засобом для полегшення та здешевлення умов вивезення деревини з лісових масивів, протипожежним та лісоохоронним фактором, а відіграють особливу соціальну роль.

Саме тому представники районної та місцевої влади завжди долучаються до символічних урочистостей із нагоди введення доріг в експлуатацію та щиро дякують лісівникам за таку роботу.

dsc_0258

Начальник волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко наголошує, що робота в цьому напрямку стала активно вестися ще в 2007 році і, незважаючи на непрості часи, нині набирає обертів.

– Цьогоріч усі дороги, які заплановані, будуть відкриті. А це – 100 кілометрів лісового полотна, 30 із яких – із твердим покриттям. І це – відповідальність кожного керівника, який сьогодні тут присутній. Адже кожен із нас добре розуміє потрібність справи не лише для галузі.

dsc_0248

dsc_0265

Крім того, що лісівники будують лісові дороги власним коштом, на їхні плечі також лягає зобов’язання утримувати їх у належному стані. І з цим волинські лісівники також чудово справляються.

По це зазначив голова Любешівської райдержадміністрації Олег Кух:

– Можливо, ця дорога відіграє ще й чималу роль в утворенні нової об’єднаної громади. Тож щиро дякуємо, що незважаючи на власні проблеми та нагальні питання, ви, лісівники, приділяєте чимало уваги реалізації соціальних проектів.

Про якість цієї лісової дороги свідчить той факт, що вона вже пройшла випробування бойовою технікою, коли тривали військові навчання. Тож тепер лишається лише утримувати її в належному стані, зазначає директор ДП «Любешівське ЛМГ» Віталій Котеленець.

Сьогодні будівництво лісових доріг – справа недешева. Але у майбутньому вкладені кошти окупляться, дорога принесе неабияку користь. dsc_0377

На цьому наголошував в. о. Добренського сільського голови Камінь-Каширського р-ну Микола Давидюк. Він також зазначив, що нині дороги в Україні зазвичай перебувають у занедбаному стані, особливо в селах. Тож саме лісова дорога стає справжнім порятунком для людей.

На будівництво цієї лісової дороги затрачено 1 млн 200 тис. грн. Вона дійсно добротна та якісна. Підрядні роботи виконувало ТзОВ «ДОФ Арбо» під керівництвом Анатолія Буська. Місця тут багаті ягодами та грибами, тож люди їдуть із задоволенням.

dsc_0363

На урочистості з нагоди відкриття дороги у Камінь-Каширському р-ні прибули голова райради Віктор Сус та заступник голови райдержадміністрації Олександр Михалік. Спільно з начальником ВОУЛМГ Олександром Кватирком, директором ДП «Камінь-Каширське ЛГ» В’ячеславом Кузьмичем вони перерізали символічну стрічку та одразу випробували дорожнє полотно на міцність.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

dsc_0361

dsc_0383

dsc_0232

dsc_0236

dsc_0247

dsc_0271

dsc_0272

dsc_0386

dsc_0393

dsc_0252

dsc_0374