Праця жінки-лісівнички – неоціненна

Віра Оласюк – жіноче обличчя Любешівського держлісгоспу. У колективі, де в основному переважають, як правило,  представники сильнішої половини людства, вона працює з 1997 року. Після закінчення Шацького лісового технікуму попросилася на роботу. Директор Гетьманчук Анатолій Іванович побачив іскру в очах молодої вродливої дівчини, серце істинного природолюба і погодився взяти її у штат лісгоспу. Тут, серед досвідчених працівників, Віра і пройшла основну свою школу. Спершу працювала майстром цеху переробки деревини Дольського лісництва . А нині вона інженер лісових культур ДП «Любешівське  лісомисливське  господарство». 

Колеги Віри дивуються з того, скільки багато вона має життєвої енергії. Виховує двох діток – доню Ніночку і синочка Ігоря — але своїх основних обов’язків  – бути захисником поліського лісу —  ніколи і ні на кого не перекладала, ставиться до них із надзвичайною відповідальністю. Об’їжджає територію на своєму вірному залізному коневі – скутерові. І скрізь встигає.

Між іншим, гарний і, можна сказати, врожайний розсадник площею 1,1 га, що на території Дольського лісництва,  – заслуга Віри Оласюк. На її велике переконання, розсадник потрібен для життєдіяльності лісгоспу, як вода, як повітря. «Особливо, якщо говорити про лісовідновлення», – переконує  співрозмовниця. Вона продовжує: “Цьогоріч ми посіяли сосни на 0,7 га і  плануємо зібрати 700 000  штук сіянців сосни звичайної. Зауважте, стандартних сіянців сосни звичайної. Ви самі бачите, що посад матеріал, не зважаючи на пережиті непогожі погодні умови цього року, гарний.  Сподіваємося, що він добре перезимує і наш лісгосп повністю забезпечить себе у потребі  посадки  лісових культур, сприянню природного поновлення.”

Поряд із сосною, працівники лісництва тут практикують вирощувати ялину звичайну для створення  ремізів . «Густі крони ялини зімкнуться між собою і вийде затишна хатинка чи покрівля кабанам, лосям та  іншим лісовим звірям від природніх негараздів — дощу, хуртовини, снігу тощо», — розповідає …

– Віро, колеги повідали, що свого часу саме ти настояла на тому, аби цей базовий розсадник продовжував функціонувати при лісгоспі.  Ти і зараз в цьому переконана?

– Так. Ми повинні мати власний посадковий матеріал, а не їздити кудись по нього. Аби успішно розвиватись і працювати, мусимо мати своє. Саме у власний розсадник ми ранньої весни вносимо органічні добрива, потім мінеральні… А якщо говорити загалом, то гарний посадматеріал – це основа лісовідновлення, лісорозведення. У нашого лісгоспу хороша приживлюваність лісових культур. При інвентаризації більше як 50 відсотків  з них мають перший клас якості. І в цьому, я вважаю, заслуга нашого  базового розсадника. Чим швидше посадматеріал дійде до працьовитих рук наших лісокультурниць, які садять лісові культури, тим краще він приживиться, оскільки  коренева система не встигає пересихати.

І директор лісгоспу Віталій Котеленець, і головний лісничий Олександр Шумік, і інженер ОЗЛ Володимир  Терещук, і майстер лісу Дольського лісництва Іван Сухаревич, за яким, власне, і закріплено догляд за розсадником, і всі інші, з ким пліч-о-пліч щодень на благо волинського лісового державного фонду трудиться Віра Оласюк, цінують  працю колеги. Зичать  їй міцного, мов граніт, здоров’я,  невичерпної енергії, оптимізму у завтрашній день і кращу долю нашої незалежної молодої держави.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

IMG_7417 выра 6 выра 7 выра 8 саша ліс кращий із кращих ..