Маневицьке лісництво – окраса райцентру

Навколишня територія Маневицького лісництва  користується популярністю серед місцевого населення. Гарно вистрижені туї, різнобарв’я квітів, починаючи від ранньої весни і аж до пізньої осені, приваблюють як місцевих, так і гостей. Особливо бувати на подвір’ї  лісництва полюбляють молодята під час весіль.

— Буквально кожної суботи та неділі подружні пари приїжджають сюди фотографуватися для сімейного альбома, — розповідає лісничий Маневицького лісництва Олександр Швець. – Найбільше подобається молодим величезний декоративний камінь. Його прилаштували поруч із викладеними декоративними камінцями клумбами, кущами троянд та інших квітів.  Чи то жартома, чи то серйозно, але молодята кажуть, що цей камінь, якщо торкнутися до нього, а тим більше  сфотографуватися, приносить щастя в сімейному житті. Що ж, молодим краще знати…

Усю навколишню красу працівники Маневицького лісництва плекають своїми руками. Приміром, туї ексклюзивно підстригають  та вже й, можна сказати, добре опанували цю роботу, Олег Кленовий зі своїм напарником Віталієм Ярмолюком. «Щоправда, — зауважує Олег Антонович, — займає таке заняття чимало часу.»

—  Ось ці крони декоративних дерев та кущів, що нині красуються біля лісництва, ми формували на протязі місяця. Хоч і довго, але результат, — сміється задоволено, демонструючи свою роботу Олег Антонович, — вартий і часу, і зусиль.

Основне знаряддя — це господарський інструмент садові ножиці. Ними умільці і формують красу навколишнього подвір’я.

Та не обходиться тут, звісно, без жіночих рук. За квітковим різнобарв’ям доглядає прибиральниця Валентина Перванчук. А ось «американську гірку»  з декоративними камінням, кущами, трояндами охоче допомогла окультурити дружина лісничого Раїса Андріївна.

Уже коли відвідала це лісництво, зрозуміла, чому директор держлісгоспу Володимир Радіон  запропонував спершу заїхати саме сюди. Навколишня краса мене, як і інших, хто вже тут бував, також надзвичайно приємно вразила. Тому-то свій телевізійний сюжет, підготовлений для волинського телебачення спеціально до Дня  працівників лісу, що йшов в ефірі  новин минулої  суботи та неділі, розпочала саме з цього лісництва.

За словами лісничого лісництва Олександра Швеця, дуже відчутною є допомога від учнів шкільного лісництва. У своєму розпорядженні юні природолюби мають гарний, затишний і належно оформлений клас в приміщенні лісництва. В ньому вони проводять заняття, різні досліди тощо. Навесні, наприклад, майструють і розвішують шпаківні. В лісі облаштовують годівельні майданчики для звірів, годують їх. Доглядають за лісовими культурами в розсаднику, що поруч лісництва.

А минулоріч юні природозахисники на Всеукраїнському природничому злеті, що відбувався у Київській області, зайняли достойне перше місце.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

маневич 6манев маневицьке 3 маневицьке маневич 3 маневич 5 маневич77 маневич80маневич1маневич90