У Ратнівському ЛМ господарстві відновлено пелетну лінію

А у зв’язку з цим потрібно було лишень бачити яку радість, які позитивні емоції,  почуття стабільності та впевненості в майбутньому це принесло тим, хто на ній працюватиме. Приблизно до початку літа тут, на нижньому складі, вже працювала лінія з переробки низькосортної деревини. Правда, за оренду устаткування сплачувалися чималі кошти. Проте через певні причини лінію було закрито. Та найстрашнішим було те, що  більше 20-ти працівників – голів сімей, родин, в результаті цього опинилися на межі безробіття.  Час, що минув, виправив ситуацію, до того ж — у кращу сторону.  У своїй щоденній роботі начальник  лісоуправління Волині Василь Мазурик дбає передовсім про людей — своїх колег, працівників господарства — їхній добробут, благополуччя, працевлаштованість. Щира турбота про людей завжди приносить гарні результати. І про це життя яскраво засвідчує. Не так давно подібна лінія запрацювала у Маневичах, згодом у  ДП «Ківерцівське ЛГ».  А нині ось – і у Ратне, у Заболоттівському лісопереробному цеху ДП «Ратнівське ЛМГ».

Працівники нижнього складу, даючи інтерв’ю для сюжету, відверто зізнавалися, якими болючими були пережиті моменти. Розповідали, що коли стали на облік в центр зайнятості, тоді серйозно відчули як близько вони підійшли до прірви, яка називається безробіттям. Голів сімей лякала сама думка про те, що вони можуть залишити свої сім’ї без основних фінансових ресурсів.

Пошуки необхідної лінії з низькосортної деревини працівники лісгоспу вели недовго. Зупинилися на тій, що польського виробництва. Зв’язалися з представниками лінії, домовилися, привезли і запустили.

Голова профкому, інженер по підготовці кадрів Ратнівського лісгоспу Людмила Завацька розповіла, що давно знає робітників лісопереробного цеху. У кожного з них за плечима – близько 20 років трудового стажу. Можна було лише уявити який розпач вони пережили, коли власники забрали лінію і люди потрапили під скорочення. «Пам’ятаю, як приїжджали ми з директором Миколою Мельником на збори, а люди просили їх не розраховувати, — пригадує Людмила Петрівна. – Заручившись підтримкою керівництва управління лісового господарства, ми  пообіцяли, що через кілька місяців ми їх знову працевлаштуємо. Назустріч і нам, і людям пішов  також районний центр зайнятості, зберігши наших безробітних, так би мовити, для нас. Приємно, що свого слова ми дотримались, що разом, підтримуючи одне одного, і пережили біду.»

Начальник нижнього складу Анатолій Березюк повідав яким клопітким був вересень.  «Встановили нові верстати, відремонтували цех, майданчик для навантаження лісопродукції. Навіть зробили під’їжджу дорогу, через котру до цього часу перевізники відмовлялися ставити машини під навантажування. Радує і те, що вже розпочали давати першу продукцію, яка на сьогоднішній день є ліквідною – заготовки для європіддонів 1,2 сорту, дрова, тирса… Продукція вчасно купується і маємо з цього велику  користь.»

Висловили вдячні слова в адресу керівництва “Волиньлісу», держлісгоспу та загалом розповіли  про економічну користь лінії на теренах Ратнівщини голова райдержадміністрації Лариса Цепух, голова райради Микола Макарук.

— З легкої руки начальника лісоуправління Василя Мазурика наш лісгосп став дихати вільніше, — відверто визнав перед присутніми директор ДП«Ратнівське ЛМГ» Микола Мельник. – Ми почали продавати лісопродукцію вигідним партнерам та за вигідними, в першу чергу для нас, цінами. Так само за вигідними умовами почали закуповувати необхідне для нас устаткування, матеріали тощо. Такої свободи вимагає життя, життєдіяльність лісгоспу вцілому, фінансова забезпеченість і стабільність працюючих.

За словами Миколи Мельника, в місяць низькосортної деревини за допомогою нової лінії планується переробляти в обсязі тисячі й більше кубів. Тобто на експорт випускати продукції до 400 м3 готових пелетів. Усе залежатиме від потужності придбаного устаткування. “На перших порах зарплати працівників нижнього складу становитимуть 2800-3000 грн. Але оскільки ми налаштовані на серйозну роботу, тому зарплатню в майбутньому плануємо піднімати”  — сказав  Микола Іванович і зазначив, що нову пелетну лінію придбали без особливих подвигів. Варто було лише проявити розуміння до людей, які опинилися в тяжкій ситуації, і велике бажання допомогти їм на ділі, а не на словах. За таке людське розуміння та велику підтримку і фінансову допомогу в запуску лінії директор від себе особисто, від колективу лісгоспу, який очолює, від працівників нижнього складу красно подякував начальнику Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василеві Мазурику.

— Попереду є ще й інші перспективи. Зокрема планується облаштовувати ще кращий доїзд, від’їзд, навантажування, – зауважив Василь Васильович, який разом зі своїм першим заступником Сергієм Шереметою виявив бажання зустрітися віч-на-віч із людьми, заради яких, власне й організовано усе це. Він їх тепло і сердечно привітав  із цією подією та побажав тільки плідної роботи.

– Про висновки роботи лінії свідчитимуть зарплати працюючих, — сказав керівник лісового господарства області. – Якщо люди отримуватимуть достойну заробітну плату – значить і лінія правильно функціонує, і робочий день організований правильно, і правильно побудована технологія роботи. Та найголовніше на сьогодні для мене те, що люди нині перебувають не на обліку центру зайнятості в статусі безробітних, а на своїх робочих місцях. Саме так повинно бути. І хоча б через це сьогодні я можу спокійніше спати.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського ОУЛМГ. Фото автора.

пелети 1 пелети 2 пелети 3 пелети 4 пелети 5 пелети 7 пелети 8 пелети 9 пелети 22 пелети 223 пелети 999пелети0 пелети 9999пелети666пелети 888микола мельник
пелети пелети00 пелети6