На часі – безоплатне забезпечення дровами паливними особливих категорій населення Волині

  Забезпечити особливі категорії населення області дровами паливними безоплатно – це питання стояло, можна сказати,  основним у порядку денному наради за участю директорів лісових та лісомисливських господарств Волині, яку вчора провів начальник Волинського ОУЛМГ Василь Мазурик. Характер цього завдання – нагальний, а термін дії його виконання – до кінця тижня. Отож роботи на сьогодні у волинських лісівників — надзвичайно великий об’єм.

Під трьома особливими категоріями населення Волині, дровами паливними котрі потрібно забезпечити першочергово, про що, власне,  і наголосив перший заступник начальника ВОУЛМГ Сергій Шеремета,  маються на увазі  сім’ї загиблих військовослужбовців, сім’ї поранених військовослужбовців та сім’ї  призваних військовослужбовців. Для ефективнішої і оперативнішої роботи, аби встигнути в зазначений термін, директорам було рекомендовано призначити конкретних відповідальних осіб (наприклад головних лісничих), звернутися в райдержадміністрації,  управління соцзахисту при райдержадміністраціях, аби взяти точні списки  згаданих сімей і не упустити повз уваги та не залишити таким чином без допомоги  жодну з них. Для цього потрібно тісно співпрацювати з сільськими радами і, аби зібрати точну інформацію, варто підключити лісничих лісництв, помічників, майстрів лісу, тобто тих лісівників, котрі добре знають людей в тому чи іншому селі. Та поряд із цим не слід забувати і  про пільгові категорії населення, які також потрібно забезпечити дровами паливними. Це одинокі та непрацездатні, а також малозабезпечені волиняни. В обласному лісоуправлінні за  вище зазначену ділянку роботи відповідає  начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс.

Окрім того, перед присутніми наголошувалося на налагодженні чіткого обліку із забезпечення дровами паливними та нагадувалося про подання в управління затверджених директорами лісгоспів двох калькуляцій. В одній із калькуляцій мають бути вказані реалізаційні ціни на дрова паливні, а в другій  – ціни на транспортні послуги, пов’язані з доставкою дров паливних до споживачів.

На нараді обговорювалися й інші важливі  питання, пов’язані з основною роботою лісівників. Виступили начальник відділу лісових ресурсів ВОУЛМГ Григорій Новосад, заступник начальника управління  Лідія Турянська. Зверталася увага директорів на заготівлю жолудів, на реальний стан речей щодо заготівлі деревини від рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства (окрім рубок головного користування) та ін.

Підводячи підсумок наради, начальник лісоуправління  Василь Мазурик  висловив  конкретні зауваження та пропозиції.  Окремі із зазначених завдань належить вирішити до кінця року.  Просив Василь Васильович директорів серйозно поставитися до виконання своїх аукціонних зобов’язань, у ділових партнерських справах  бути стратегічно проникливими і далекоглядними.

Серед важливого начальник ВОУЛМГ зауважив, звертаючись до директорів: «Ви всі особисто відповідаєте за довірені вам обов’язки — благополуччя колективів, господарські справи тощо. У тих колективах, де є або працює спільно три голови – повинні і думати три,  а де є тільки одна – повинна й думати лише вона одна. Але є і загальні управлінські  завдання, у вирішенні яких ми з вами маємо ще великий невикористаний потенціал. Якщо його розвивати – результати можуть бути кращі.

Наближаються вибори, так як цього вимагає буденність. Але наша участь —  сприяти тільки порядку та прозорості під час цього процесу.  Давайте цінувати свободу, без котрої не варті ні здоров’я, ні  життя. Маю на увазі свободу внутрішню і зовнішню, незалежність.  Пам’ятаймо, що ми перш за все держслужбовці, захисники державних інтересів, багатств. Ось наше головне завдання. І давайте до його виконання, попри всі майбутні обставини, ставитись ще  відповідальніше».

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського ОУЛМГ.

нарада 1 нарада 2 нарада 3 нарада 6