Якість лісового насіння

середній зразок насіння готовий до перевірки (2)
Із насінини починається життя дерева, а отже й усього лісу. У певні періоди достигання різних необхідних порід дерев протягом року лісівники збирають та заготовляють із них насіння. Робота – кропітка і відповідальна, адже від якості малих зернин, прозорих лусочок чи то блискучих жолудів, від правильного їх зберігання залежить ріст майбутніх лісових культур.
Нині на часі – збір насіння дуба черешчатого та червоного, план заготівлі яких по ДП «Любомльський лісгосп» становить – 1400 та 220 кілограм відповідно. Для зберігання жолуді будуть прикопуватись у зимову траншею, а навесні висіватимуться по лісництвах.
Окрім цього усяке насіння перевіряється на доброякісність у Рівненській зональній насіннєвій інспекції. Розповідає інженер лісових культур Іван Каліщук: «Для цього відбираємо середній зразок серед зібраної партії насіння, яке ретельно оглядаємо, чи нема бува пошкоджень. Оформляємо етикетку, паспорт, акт відбору і відправляємо у Рівне. Після перевірки на чистоту, схожість, енергію пророщування, тощо, нам адресується посвідчення про кондиційність насіння, яке характеризує якість і гарантію. Усе заготовлене насіння дуба, наприклад, ми лишаємо для посадок у себе. Деяке ж інше, зокрема – із берези та сосни після встановлення класу якості, здаємо у Ратнівський базовий розсадник, для власних розсадників приберігаємо лише частково. Навесні із Ратнівського базового розсадника беремо основний посадматеріал».
До слова на цей рік у ДП «Любомльський лісгосп» заплановано зібрати 1725 кг насіння із сосни, ялини, дуба, ясена, берези, груші та яблуні.
Люба Хвас,
прес-служба ДП «Любомльське ЛГ».
На фото автора: заготовлене насіння.