Сергій ВОВК: Тримаємо курс на розвиток підприємства

Так нині про свою роботу очолюваного лісового господарства «Камінь-Каширськагроліс» говорить директор  Сергій Вовк. «Переживаємо складні часи як для господарства, так і держави вцілому. Але сьогодні колектив конкретно визначився щодо орієнтирів у своїй  роботі і впевнено тримає поставлені  перед собою  цілі.»

  — Перейшовши до відомства Державного агентства лісових ресурсів України та відповідно до структури Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, ми пережили переломні і болючі моменти в роботі, — відверто висловлюється директор ДП «Камінь-Каширськагроліс» Сергій Вовк. —  Але завдячуючи орієнтирам,  підтримці та чітким завданням  керівництва ВОУЛМГ ми змогли визначитися у головних напрямках роботи  підприємства. І на сьогодні, про що надзвичайно приємно констатувати, ми вже маємо перші позитивні зміни.

Наприклад ми почали упевнено вводити в свою роботу систему електронного обліку деревини. Прийняли в штат компетентного спеціаліста, придбали відповідні програми.  Також  перейшли на сучасну систему бухгалтерського обліку.

Хочу зазначити, що на сьогодні наш лісгосп  не має заборгованості  по зарплаті та інших видах платежів. Приємно і те, що спостерігається  тенденція до зменшення і по кредиторській заборгованості. У зв’язку із цими всіма змінами у нас на рахунку вже є вільні кошти, які ми можемо вкласти у розвиток підприємства. Зокрема плануємо закупити для господарства новий трактор. Плануємо закупити також шість комплектів (для потреб лісництв підприємства) електронного обліку.

— Переживати позитивні зміни завжди  радісно,  але ж є,  мабуть,   і недоліки. Це  закономірно, адже відомо, що робота у лісівників нелегка.

— Так, недоліки є. Спостерігаються вони, скажімо, у плані лісозаготівель і переробки. У плані відбору цінних асортиментів лісових порід маємо недостатньо досвіду. Хоча разом із тим стараємося, відбираємо цінні породи відповідно до лісового Законодавства, потреб нашого лісового господарства.  Нині у повсякденній  роботі не шкодуємо ні свого часу, ні зусиль, йдемо на радикальні, інколи не популярні і не зовсім комусь до душі рішення. Але ці рішення у першу чергу направлені тільки на користь господарству. Держава дала нам ресурс, значить ми повинні його не лише оберігати і раціонально використовувати, а й примножувати.   А задля цього йдемо на усе, аби краще модернізувати цей процес.

— Сергію Івановичу, поділіться деякими планами,  які зовсім не за горами…

— У наступному році плануємо практично підійти до питання будівництва контори лісгоспу. Це також вагоме завдання, якщо ми    хочемо залишити після себе гарний слід нашим нащадкам.

А взагалі ми поставили перед собою багато першочергових і важливих завдань. Усі вони стосуються охорони і примноження лісових багатств  краю. Дуже приємно, що й самі люди також почали ставитися до лісу з повагою. Часто об’їжджаю ввірену територію і на  моє велике здивування  уже рідше натрапляю на сліди безкультур’я. Поряд із подіями в країні людей, як ніколи раніше до цього часу, сколихнула хвиля патріотизму. Очевидними є  зміни у ставленні людей до природи. По-суті усі ми – і лісівники, і прості люди — виконуємо спільне завдання – бережемо і відтворюємо основну економіку поліського регіону – ліс.

— А чи допомагаєте людям, коли вони звертаються за посильною допомогою?

— Можу вас запевнити, що це повсякденна наша робота. Життя настільки непередбачуване, що може статися що завгодно і з ким завгодно. Ось не так давно до лісгоспу звернулися  люди, у котрих вогонь повністю понівечив житлові будинки. Практично сім’ї  залишилися без даху над головами. Це біда. І ми, лісівники, звісно не відмовили, а допомогли.

Поряд із цим варто зазначити і те, що  наш лісгосп активно підключився до завдання, яке поставило перед лісівниками Волині лісоуправління — безкоштовне забезпечення дровами паливними сімей  загиблих, поранених та призваних учасників АТО. На сьогодні ми завезли дров згаданим категоріям близько 250 м3.  Як завше у полі зору тримаємо і тих, хто належить до традиційних пільгових категорій населення – одинокі, малозабезпечені та ін. Ми не забуваємо, — що держава це і є народ, про який ми зобов’язані дбати.

— Цікавить фінансова спроможність підприємства у плані заробітних та інших виплат працюючим.

— На сьогодні  середня заробітна плата працюючих лісгоспу  складає 2800 грн., а у вересні – піднялася до  3000 грн. Вважаю, що це хороші показники. Але не стоїмо на місці, рухаємося далі. До Дня лісівника ми виплатили 160-ом працюючим по 400 гривень матеріальної допомоги. Визначили і кращі лісництва, за що переможці також отримали грошові премії. Одне слово, робимо конкретні кроки для стимулювання праці працівників лісгоспу.

Та якщо сказати чесно, то багато із моїх колег є такі, про котрих один великий мислитель висловився так: «Лісівник – це передусім стан душі».  Ці люди буквально живуть лісівничою справою. І це не може не радувати.

Я впевнений, що усе намічене ми здійснимо. Користуючись нагодою, дуже дякую начальнику  ВОУЛМГ Василеві Мазурику, його заступникам т іншим працівникам лісоуправління за підтримку роботи нашого колективу. Завдяки цій підтримці ми впевнено тримаємо курс на розвиток підприємства.

Розмову вела Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

С.И.Вовк 1