Василь Мазурик: «Наші господарства сильні людьми, лісом, високопродуктивними насадженнями, засобами виробництва!»

IMG_5860[1]
В актовій залі ВОУЛМГ відбулася підсумкова нарада директорів, головних лісничих, головних інженерів, економістів та бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств. Її відрив начальник лісоуправління Василь Мазурик. Варто зазначити, що перед тим відбулася колегія ВОУЛМГ, а ще лісівники познайомилися з роботою сортиментного візка з маніпулятором марки “Farma”. Лісівники хвилиною мовчання вшанували колегу-ветерана В’ячеслава Михайловича Сичова – колишнього начальника відділу охорони і захисту лісу Волинського лісоуправління, що відійшов у вічність. Відтак перейшли до розгляду питань порядку денного: звіт про роботу за 9 місяців, вибори голови обласної організації Товариства лісівників України, підведення підсумків обласного змагання серед лісогосподарських підприємств за ІІІ квартал. По лісовому блоку питань доповідь зробив головний лісничий ВОУЛМГ Сергій Шеремета. Йшлося про виконання планових показників, догляд і охорону лісових насаджень, заготівлю жолудів, рубки формування та догляду, мисливські угіддя, корм для диких тварин. Начальник відділу лісових ресурсів управління Григорій Новосад говорив про дотримання сортиментних зобов’язань перед вітчизняними та зарубіжними покупцями, наголосив на якісних показниках роботи, зокрема виготовленні половника та фанерної сировини І-ІІ сортів. Зазначив, що варто приглянутись до резервів, які є і досі залишаються невикористаними. Нагадав про необхідність будівництва доріг, яких цього річ вже прокладено 112 км при плані 100. А ще про вивезення деревини для потреб АТО. Не обминув увагою і безпечні умови роботи та охорону праці.
– За 9 місяців на заходи з охорони праці витрачено 781 тис. грн, – мовив Григорій Олександрович. – Це на рівні минулого року. При теперішніх темпах зростання цін цей показник потребує коригування у бік збільшення.
Начальник відділу бухобліку, аудиту, фінансів та звітності – головний бухгалтер управління Лідія Турянська проаналізувала стан надходження та витрат зароблених коштів.
– Пройшов квартал, як ми працюємо разом, – нагадав присутнім начальник лісоуправління Василь Мазурик. – За цей час відбулися помітні зрушення. Їх потрібно зробити стабільними і незворотніми, та рухатися уперед. Вкладено гроші у капітальні інвестиції – 20 млн грн.. Непогано. Техніку купили. На рахунках з’явилися гроші. Але те, що є, ефективно ще не навчилися використовувати. Відсотків двадцять не доотримуємо через заниження сортності, втрат під час переробки, великі витрати на заготівлю і перевезення… Не раз у виступах головних спеціалістів згадувалось ДП «Маневицьке ЛГ». При рівних можливостях цей держлісгосп багато у чому випереджає інші. Мірошниченку час задуматися, – мовив у бік, де сидів директор ДП «Цуманське ЛГ» Олександр Мірошниченко – одного з найбільших лісопідприємств області.
– Переробка у Маневич (це жовтневі цифри) плюс 280 кубометрів. По обладнанню інші лісгоспи мають не гірші можливості. Значить, тут нормальна команда. До них варто підтягуватися іншим.
Василь Мазурик звернув увагу на строкату розбіжність у цифрах різних лісогосподарських підприємств. Зазначив, що у найближчі роки держава не даватиме грошей на ведення лісогосподарювання, тож необхідно розраховувати на власні сили.
– Потрібно навчитись вести виробничу діяльність, щоб вона була прибутковою! – мовив.
Висловив здивування щодо різних цін знеособленого кубометра у різних господарствах, закликав впорядкувати працевлаштування договірників, звернув увагу на необхідність офіційного працевлаштування потрібних фахівців, оплату всіх поточних зобов’язань, боротьбу з простроченою дебіторською і кредиторською заборгованістю, відмову від готівкових розрахунків.
– Наші господарства сильні людьми, лісом, високопродуктивними насадженнями, засобами виробництва! – наголосив. – Ліс, як і хліб, потрібен кожного дня. Використовуймо цю потрібність з користю для галузі.
Водночас, лісоуправлінець заборонив розраховуватися за роботу та послуги лісом.
– Розраховуємось тільки грошима! – закцентував. – Ні куба круглого лісу… Нема такої функції у майстра лісу як розрахунки – це прерогатива директора і бухгалтера.
Втім, Василь Мазурик не став переобтяжувати присутніх цифрами, хоча зазначив, що спеціалісти управління підготували їх до цієї наради цілий томик по всіх підрозділах і лісогосподарствах. Закликав дослухатися до рекомендацій управлінців, вірити їм, а ще дотримуватися шляху, яким рухається лісогалузь Волині.
Начальник лісоуправління особливу увагу приділив забезпеченню дровами учасників АТО та їх сімей.
– По багатьох підприємствах ці зобов’язання виконані, – мовив Василь Васильович. – Частині належить ще доставити дрова у родини. Потрібно зробити це якнайшвидше, до холодів… Із завтрашнього дня маємо відправити 27 кубометрів на Схід. Хлопці мерзнуть…
Наступним питанням були перевибори голови обласної організації Товариства лісівників України, оскільки її теперішній голова Петро Сахарук вийшов на пенсію, а відтак виникли певні труднощі у діяльності Товариства. Василь Мазурик повідомив, що Президія ТЛУ рекомендує обрати головою Сергія Шеремету – головного лісничого ВОУЛМГ, колегія лісоуправління цю кандидатуру також підтримує. Питання поставлено на голосування. Присутні лісівники одноголосно обирають головою обласної організації ТЛУ Сергія Шеремету.
Новообраний голова обласної організації ТЛУ Сергій Шеремета подякував за довіру й пообіцяв працювати на користь лісівничої громади.
А відтак слово взяв голова Волинської організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк. Він повідомив, що за результатами роботи у змаганні серед лісогосподарств і цього кварталу переміг колектив ДП «Маневицьке ЛГ» (директор Володимир Радіон), ДП “Камінь-Каширське ЛГ” (директор Вячеслав Кузьмич) вибороло ІІ місце, а третє посіло ДП “Ратнівське ЛМГ” (директор Микола Мельник).
Начальник лісоуправління Василь Мазурик вручає перехідний прапор директору ДП «Маневицьке ЛГ» Володимиру Радіону, колективу також належить премія у розмірі 30 тис. грн.
– Ви вже, мабуть, ніколи нікому ним не поступитесь? – запитую, фотографуючи переможців із зеленим знаменом лісівників Волині.
– Перехідний прапор цього року виборюємо утретє… – каже на те Володимир Олександрович. – Думаю, і в четвертому кварталі ми втримаємо ці темпи.
Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На фото: під час підсумкової наради.

IMG_5804[1] IMG_5811[1] IMG_5808[1] IMG_5819[1] IMG_5821[1] IMG_5822[1] IMG_5824[1] IMG_5826[1] IMG_5827[1] IMG_5837[1] IMG_5838[1] IMG_5843[1] IMG_5846[1] IMG_5852[1] IMG_5847[1] IMG_5855[1] IMG_5858[1] IMG_5861[1]