Що вдалося ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» за неповних півроку

img_4771Директора державного лісопідприємства ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» Олександра Грицая та головного лісничого Володимира Корецького застали на подвір’ї лісогосподарства. Обоє щось жваво обговорювали. Виявляється, цього дня по обіді мав приїхати будівельний підрядчик, тож обговорювали, як краще впорядкувати майданчик перед лісгоспом. Вони й показали, що зроблено за неповних півроку.

– У спадок від агролісівського лісгоспу нам фактично залишилася коробка старого консервного цеху, – уточнює Володимир Іванович. – Зараз маємо ошатний будинок лісгоспу, євробокс для пожежної машини, лісопереробний цех, комплекс для відпочинку робітників, підростає дендропарк. Зараз ось вкладаємо бруківку з парадного боку.

Начальник лісопереробного цеху Роман Ковальчук не приховує свого настрою: «Комплекс запрацював у березні. Тоді закупили дві стрічкові лісорами ПЛ-750 М Одеського виробництва. Робітники Василь Романюк, Володимир Оніщук, Сергій Баранчук, Сергій Бірук, Анатолій Козак мають потрібну кваліфікацію, а головне – старанні і відповідальні. Звісно, хотілося б мати більш складну і сучасну техніку, та і тому раді».

Усі працівники – у гарному настрої. Зізналися, що робота їм до вподоби і на зарплатню гріх жалітися.

На майданчиках – лісопродукція, складовані у контейєри дрова, що ідуть на експорт. Нижній склад, хоч невеличкий за розмірами, має якісну деревину.

А ще Володимир Корецький демонструє євробокс для пожежного автомобіля, роздягальні та душові для робітників. Та найбільше нас вразив актовий зал – сучасний, комфортабельний, зроблений зі смаком.

img_0666

Цей марш-кидок до сучасного європейського лісогосподарства розпочався з призначення директором лісогосподарства Олександра Грицая, переведенням з ДП «Камінь-Каширське ЛГ» головним лісничим Володимира Корецького. Обоє мають значний лісівничий досвід, а Олександр Анатолійович – ще й військовий, адже, як російські найманці розпочали війну проти України, пішов захищати Батьківщину від ворога. Так потрохи і склалася прекрасна команда однодумців. У цьому переконалися, знайомлячись із колективом лісогосподарства.

Усі працівники цього дня були на своїх робочих місцях. Тож вдалося побачити все на практиці. Інженер лісових культур Олексій Данилевич уважно переглядав робочі записи, гортав лісівничі книги.

– Зараз вибираю дані про рубки, – зазначає Олексій Сергійович. – Маємо визначитися, які культури будуть садитися, де догляди проводитимуться, де і які проходитимуть рубки.

img_4770_0

Першу лісівничу освіту він здобув у Кременецькому лісотехнікумі, відтак закінчив факультет лісового господарства Київської сільськогосподарської академії. Встиг побувати в експедиціях у Калуші, на Донеччині, зокрема, біля Словянська, Святогорська, Сапун-гори. А якось товариш-полтавчанин заагітував у лісовпорядчу експедицію на Волинське Полісся, тут і одружився. З тих пір – у Камені-Каширську. 3,5 роки працював начальником консервного цеху, відтак – інженером побічного користування. Має двох синів, старший, до речі, пішов батьківською стежкою: після закінчення Київської сільгоспакадемії працює на Київщині. Підростають і онуки.

Познайомилися і з помічником лісничого Сошичненського лісництва Сергієм Довжиком. Лісничий Віталій Дмитрук саме був у лісових угіддях, а його заступник переймався питаннями вивозки деревини. Їх лісництво має 6200 га. За ним доглядаютть шість майстрів лісу. Сам Сергій Петрович, уродженець с. Пнівне Камінь-Каширського р-ну, закінчтв Шацький лісовий коледж імені Валентина Сулька, згодом продовжив навчання на факультеті лісового господарства Української сільгоспакадамії. Дуже цікавий співрозмовник, відповідальний працівник.

Всього ж у лісгоспі – шість лісництв: Боровненське (5034 га) – лісничий Володимир Миколайович Левосюк, Бузаківське (6764 га) – Олег Дмитрович Федорович, Кримнівське (6432 га) – в. о. лісничого Сергій Вікторович Вируцький, Полицівське (5522 га) – Аркадій Олександрович Гордійчук, Сошичненське (6083 га) – Володимир Іванович Денейчук, Тоболівське (6189 га) – Микола Миколайович Грисюк.

Під їх опікою 36024 га угідь, з яких 32820 га – вкритих лісовою рослинністю. Загальний запас складає 4685 тис. метрів кубічних. Камінь-Каширські ліси особливі, не схожі на інші. Насадження сосни займають 61%, ялини – 2%, вільхи чорної – 25%, берези – 11%, інших –1%. З них молодняків – 35%, середньовікових – 42%, пристигаючих – 21%, стиглих і перестійних – 2%.

Камінь-Каширський міжколгоспний лісгосп організований радою колгоспів 1 квітня 1976 року. Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Каширськагроліс» створене наказом Міністерства агрополітики №226 від 23.08.2013 року. Основним напрямком господарювання лісгоспу є збереження та відтворення природних ресурсів.

img_4772

Підприємством заготовляється близько 50 тис. м3, з них 37,6 тис. м3 – від рубок головного користування. У повному об’ємі виконуються рубки догляду в молодняках, намічених лісовпорядкуванням. Щорічно лісгоспом висаджується лісових культур на площі 220 га, заготовляється та переробляється 12-15 тонн шишок сосни звичайної та ялини європейської, насіння висівається в лісових розсадниках. Господарство забезпечене посадковим матеріалом, щорічно вирощується 1,2-1,5 млн шт. сіянців.

У лісгоспі створено мисливське господарство «Стохід» (15631 га). Крім того, користувачами мисливських угідь на землях лісгоспу є мисливські господарства УТМР, «Станово», Сошичненське. Основними видами представників фауни є козуля, кабан, лось, заєць, лисиця, бобер, борсук.

До речі, ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» успішно співпрацює з місцевими школами і нещодавно тут вирішено створити ще й власне підшефне учнівське лісництво на базі Полицівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Окремо варто розповісти і про створені у місцевих лісах рекреаційні зони. Помітно, що лісівники зробили їх із великою любов’ю до людей: там є все необхідне для відпочинку, навіть дитячі гірки, гойдалки та пісочниці, не кажучи про мангали, дрова та затишні бесідки.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ

3 5 img_1925 img_1957