Професія вальника лісу – у переліку найнебезпечніших

dscn7406ХХ ювілейні обласні змагання вальників лісу, що тривали на території Гущанського лісництва державного підприємства “Прибузьке лісове господарство” вчора, 27 липня, виявилися справжнім святковим, видовищним дійством. І не лише через участь у них, зокрема під час відкриття, аматорів сільських будинків культури та керівників сільських громад Любомльського району. А передусім тим, що відбувся захід на надзвичайно високому організаційному рівні.

Насамперед слід зазначити те, що всі етапи конкурсу відповідали вимогам всеукраїнських змагань. Та разом з тим неабияку роль щороку під час їх проведення відіграє високий фаховий рівень самих учасників, знання й дотримання основних правил у роботі.

dscn7228

dscn7260

dscn7230 dscn7231

Змагання включали в себе 5 етапів: підготовку бензопили до роботи, розкряжування комбінованим різом, точне розпилювання, очищення стовбура від гілок та сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження. Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки.
Отож, перше місце п’ять років поспіль заслужено виборює Віталій Крисик  (ДП “Городоцьке ЛГ”). Друге місце посів Андрій Дударчук  (ДП “Шацьке учбово-досвідне лісове господарство”). Третє — Віталій Шевчук  (ДП “Ківерцівське ЛГ”).
Переможцям було вручено премії у розмірі 12, 9 та 7 тисяч гривень відповідно. А в якості подарунків – ще й цінні призи від постійних спонсорів – фірм “STIHL” та “Husqvarna”.
Окремо нагородами у розмірі 2,5 тис.грн., 1,5 тис.грн. та 1 тис. грн. представник фірми “ОДЕК” нагородив на його погляд кращих учасників у номінаціях “валка лісу” (ДП “Камінь-Каширськагроліс”), “обрізання сучків” (ДП “Любешівське ЛМГ”) та “точне розкряжування деревини” (ДП “Цуманське ЛГ”).

dscn7406 dscn7404

dscn7408

dscn7412

dscn7415 dscn7416 dscn7423

Професія вальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Адже, як розповідають вальники, небезпека може чатувати під будь-яким деревом. Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ. За словами досвідчених лісогосподарників, пошкоджена деревина втрачає свої технічні якості, у зв’язку з чим знижується ціна та натомість підвищується рівень затрат при її заготівлі. Втім найгірше те, що під час проведення робіт у таких ділянках виникає додаткова небезпека.
– Ризик збільшується у рази, – з власного досвіду розповідає кількарічний переможець змагань Віталій Крисик. – Зламані, похилені дерева валити слід згідно зі спеціальною технологією. В інакшому разі дерево може просто розколотися. А з появою вітру або за інших обставин це може призвести до трагічних наслідків …

22222

Враховуючи підвищену небезпеку лісозаготівельних робіт, адміністрацією обласного управління та підвідомчих підприємств приділяється велика увага питанням охорони праці.
За словами заступника начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Рибчинського, вже в нинішньому році витрати держпідприємств на ці цілі сягнули 4 мільйонів гривень!
– Першочерговим питання охорони праці числитиметься і надалі. Як, власне, й інші виробничі питання, що тісно пов’язані з нашою щоденною діяльністю, – підсумовує Олександр Павлович. – Позиція лісоуправління та підприємств чітко визначена: якщо щось робимо – то на якісному рівні, з думкою про майбутнє та на тривалу перспективу. В даному випадку спільне завдання – безпека людей на лісозаготівельних роботах.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Співорганізаторами ХХ змагань традиційно виступили Волинське ОУЛМГ, обласна організація Товариства лісівників України та обком Профспілки працівників галузі.

dscn7387 dscn7392 dscn7394

dscn7312 dscn7307 dscn7302

dscn7348

dscn7361

dscn7368

dscn7333 dscn7325 dscn7292 dscn7278 dscn7271 dscn7268 dscn7266

dscn7275

dscn7265

dscn7397