Виробнича нарада Волинського ОУЛМГ: від персональної відповідальності кожного залежить результат роботи всієї галузі

Сьогодні, 20 листопада, у залі засідань Волинського ОУЛМГ відбулася виробнича нарада. Йшлося про вчасність виконання планових лісогосподарських завдань, посилення контролю за веденням мисливського господарства й організацію полювань, охорону та захист лісу, персональну відповідальність кожного лісівника за стан галузі в цілому, важливість підготовки кадрового резерву.

Провів нараду для головних лісничих лісогосподарських підприємств, єгерів та керівників груп оперативного реагування перший заступник начальника управління Віктор Сахнюк.

Запорука успішної весняної лісокультурної кампанії – відповідальна підготовка восени. На календарі листопад, тож усім  необхідно подбати про завершення робіт із підготовки ґрунту під посадку лісових культур, закупівлю необхідної кількості сіянців основних лісоутворюючих порід.

 

Як зазначив начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс, загалом із цим завданням на підприємствах справилися на 86%. Але окремим лісгоспам іще необхідно попрацювати, поки для цього є час і сприятливі погодні умови.

Другим, не менш важливим питанням у цей період є організація та проведення полювань. В зв’язку з початком сезону полювання на диких мисливських тварин на часі гостро стоїть питання охорони державного мисливського фонду. Як зазначив завідувач сектору – головний мисливствознавець сектору мисливського господарства Руслан Люшук, станом на сьогодні працівниками державної лісової охорони складено 283 протоколи на порушників правил полювання та затримано 21 одиницю вогнепальної зброї.

На жаль, культура ведення полювання серед мисливців в області ще перебуває на недостатньому рівні. Тож на цьому на нараді поставили особливий акцент. А саме – починаючи з оформлення дозвільних документів на право добування диких мисливських тварин, процедури проведення інструктажу техніки безпеки  при проведенні облавних та колективних полювань, проведення і закінчення самого полювання.

Позиція начальника управління Олександра Кватирка однозначна: культуру мисливста маємо вивести на високий рівень, наголошувалося під час наради. І саме лісівники мають зробити все, щоб кожен, хто йде з рушницею у ліс, чітко знав і дотримувався основних правил.

Увагу представників підприємств звернули також на проведення охорони мисливських тварин у межах діяльності держлісгоспів, вжиття всіх необхідних заходів із метою запобігання фактів браконьєрства.

Начальник сектору охорони та захисту лісу ВОУЛМГ Руслан Войцеховський наголосив на важливості забезпечення повноцінної та безперервної охорони від самовільних рубок. Адже пізня осінь, коли люди вже не мають можливості заробляти на ягодах та грибах, є найбільш небезпечною для лісу. Саме в цей період – найвищі показники статистики виявлення самовільних рубок.

З цією метою, перш за все, необхідно посилити роботу груп оперативного реагування та окремо ­– державної лісової охорони.

Щодо охорони і захисту лісу відповідальним працівникам підприємств ставилося кілька основних завдань: підвищення якості відводів під санітарні рубки, покращення контролю за переміщенням лісопродукції, утримання в належному стані патрульних автомобілів, вчасному проходженні техогляду, якісній інвентаризації осередків шкідників та хвороб лісу, недопущення та прибирання стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та вздовж автомобільних доріг і контроль за плантаціями та реалізацією новорічних ялинок.

Руслан Войцеховський подякував усім за результативну роботу у пожежонебезпечний період. Адже цього року, завдяки комплексу профілактичних заходів із попередження пожеж, активності і небайдужості представників місцевих громад і активістів, незважаючи на високий клас пожежної безпеки, значних загорянь вдалося уникнути. Руслан Войцеховський також наголосив на ремонті, послідуючій консервації пожежних автомобілів на зиму та встановленні на них радіостанцій єдиного зразка.

Окремо під час наради торкнулися питання підготовки та забезпечення кадрового резерву.

– Це надважливе завдання для кожного з нас неспроста визначив головним начальник управління Олександр Кватирко. Це питання не сезонне, не тимчасове чи таке, що можна виконати і забути. Маємо розуміти: від того, наскільки кваліфікованими будуть наші працівники, залежить не лише стан лісу, а й економічне становище підприємств. У нас є потенціал: маємо шкільні лісництва, Шацький лісовий коледж. Працюйте з молоддю. Придивляйтеся. Формуйте потужні колективи, – підсумував Віктор Сахнюк.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ