Колегіальні рішення: дрова сім’ям учасників АТО, збільшення цін та підвищення зарплатні

IMG_6514З подяки лісівникам розпочав чергову колегію начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
– Дякую за Вашу оперативну роботу по забезпеченню сімей учасників АТО та малозабезпечених дровами паливними, – мовив Василь Мазурик. – Ми виконали великий обсяг робіт… Це при тому, що списки щоразу доповнюються новими прізвищами… Зараз у мене значиться 1909 чоловік… Майже усі сім’ї ми забезпечили дровами. Втім, маємо посилити контроль за розподілом паливних дров, переконатись, що вони доходять за адресами. Адже не всі призвані беруть участь в АТО.
– Це стається тому, що багатьох призивають на військову службу у ці дні, – прояснює ситуацію директор ДП «Ратнівське ЛМГ» Микола Мельник. – Ми перевіряємо достовірність поданої інформації безпосередньо з односельцями призваних. Вони ще тільки їдуть на полігони, не встигли навіть побувати на переднім краї, у зоні бойових дій… Та їх сім’ї залишилися без чоловіків і висловлю думку, що ми робимо добру справу, коли підтримуємо їх жінок, дітей, матерів. І призвані на військову службу, і добровольці з Волині мають бути упевненими, що ми не полишимо їх рідних наодинці із зимою.
Колегія погодила порядок взаємодії у цім питанні з сільськими та селищними радами, районними і обласною держадміністраціями. Також ухвалила звернутися до обласної держадміністрації, аби остання це питання державної ваги узгодила згідно законодавчих норм і приписів з податковою службою та фінансовою інспекцією.
Жваве обговорення викликало питання ціни на дрова паливні. Попит на них зростає, у той же час їх заготівля і доставка щоразу дорожчають. На це суттєво впливає ріст долара і євро.
– Ми сьогодні відпускаємо із нижнього складу дрова по 390 грн із ПДВ, – інформує присутніх директор ДП «Ковельське ЛГ» Володимир Данилюк. – Міський голова Олег Кіндер дорікає нам, мовляв, задорого. Та коли ми просимо його спробувати самим заготовити і вивезти дрова, а відтак і запропонувати власну ціну, він відмовляється. Звичайно ж, ті 12 грн, що ми маємо на кубі для зарплатні, дуже скромна плата. Адже буває й так: поїхав за дровами і забуксував, доводиться викликати підмогу і повертатися з повітрям.
– Дуже подорожчали енергоносії, – погоджується Микола Мельник.
– Вважаю доцільним буде підняти ціну за кубометр на 100-150 грн, – долучається до розмови директор ДП СЛАП «Любешівагроліс» Віктор Симонович.
– Мінімум на 170 грн, – роздумує Василь Мазурик. – Наші затрати по заготівлі надто великі…
Одним з архіважливих Василь Мазурик вважає і питання заробітної плати. Члени колегії прив’язують її до долара і євро. Торік на цей час в еквівалентному вираженні вона становила 312 доларів, цього року впала до 220. Начальник лісоуправління закликав членів колегії до збільшення зарплатні на прикладі власних державних лісогосподарств.
На прохання голови обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павла Матіюка члени колегії розглянули також ряд клопотань про надання матеріальної допомоги на лікування поранених у зоні АТО.
Такі найважливіші питання були винесені на чергову колегію. Обмін думками, зважена державницька позиція усіх членів дає надію, що завтра ця консолідована думка стане реальним важелем лісогосподарської політики.
Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На фото: під час колегії ВОУЛМГ.

IMG_6500IMG_6506 IMG_6507 IMG_6508 IMG_6510 IMG_6511 IMG_6513 IMG_6501