Працівники мобільної рейдової групи ДП «Цуманське ЛГ» оперативно виявляють факти самовільних рубок

Лише протягом двох днів працівникам групи оперативного реагування вдалося виявити два випадки самовільних рубок із суттєвими збитками.

Перший – учора, 25 січня. Під час рейду у Мощаницькому лісництві ДП «Цуманське ЛГ» було виявлено самовільну рубку дерев цінної породи – дубів.

За слідами шин було визначено, що автомобль належить до класу позашляховиків.

Вдалося встановити, що дубовий пиловник розвантажили в одній із приватних осель смт Цумань. Власник обійстя уже встиг заховати деревину у хліві.

Про факт було повідомлено поліцію. Правоохоронці спільно з лісовою охороною провели огляд території, деревину секвестровано. Збитки, завдані державі у цьому випадку, становлять понад 35 тис. грн.

Днем раніше, 24 січня, самовільну рубку дубів було виявлено у Цуманському  лісництві. Сліди протектора шин автомобіля знову ж таки позашляховика привели у с. Грем’яче Ківерцівського р-ну. Цінна деревина була захована  у самосівах, що на території сільської ради.

У цьому випадку збитки, завдані держлісфонду, становлять понад 30 тис. грн.

Щодо обох фактів тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що у грудні минулого року лісопорушники, втікаючи від лісової охорони, залишили позашляховик на польських номерах, який застряг у багнюці.

Автомобіль наразі перебуває на штрафмайданчику Ківерцівського райвідділу поліції. Особу власника автомобіля ще не встановлено. Відповідно, і сам власник поки не виявив бажання повернути машину.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ