Виготовлення правовстановлюючих документів на землі лісового фонду – на контролі керівництва Волинського ОУЛМГ

Як і було заплановано лютневою землевпорядною нарадою, 10 квітня у конференц-залі Волинського ОУЛМГ відбулася чергове робоче засідання з питань виготовлення правовстановлюючих документів на землі лісового фонду. Його провели начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс та перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолій Поляков. У роботі наради взяв участь представник Волинської обласної держадміністрації Сергій Романюк.

Цього разу зібралися усі головні лісничі державних лісогосподарських підприємств та представники землевпорядних організацій, зокрема, ФОП «Бучко Н. М.», ПФ «Реформатор», ТОВ «Терра Полісся», ПрАТ «Інститут «Волиньводпроект», ДП «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», ФОП «Олещук». Засідання розпочалося з контролю за виконанням протокольних доручень.

– Від часу останньої наради пройшло більше місяця, – акцентував Борис Павлович. – Чи вдалося виконати заплановане, усунути непорозуміння і недопрацювання? Наскільки лісокористувачі і землевпорядники просунулися на шляху до виготовлення правовстановлюючих документів? Чи не виникає нових проблемних питань? На ці питання маємо дати відповіді вже сьогодні.

Відтак головні лісничі і представники землевпорядних організацій почергово прозвітувалися про зроблене, озвучили й проблемні питання, які виявилися у процесі підготовки документів. Зокрема, і лісівники, і землевпорядники заговорили за старі помилки кадастрових реєстраторів, які доводиться виправляти.

– Це насправді велика проблема, – підтвердив Анатолій Поляков. – 12 тисяч помилкових земельних ділянок підсвічені, помилки виправлено. Всього ж по області зафіксовано 64 тис. так званих неправильних ділянок.

Щоб все це привести до кадастрового знаменника, потрібен час, спеціалісти, виїзди на місця, часто ще й пошук власників суміжних ділянок, координація роботи лісокористувачів, сільських рад і ОТГ, землевпорядних організацій, геокадастру. Зокрема, чимало помилкових записів стосується сільськогосподарських паїв людей, що знаходяться серед лісових угідь, які тепер позаростали самосівом і записані кадастровиками як лісоугіддя. А буває, що й районні прокурори пред’являють претензії до лісогосподарств за нібито виділені ділянки з лісового фонду під господарку і забудову, хоча насправді ці наділи ніколи лісопідприємствам не належали, а були надані людям при розпаюванні колгоспних земель.

Знову говорили про прикордонні лісові землі, зокрема, прорубування просік вздовж лінії кордону, що відіб’ється на правовстановлюючих документах…

А ще виявилося, що декотрі сільські голови самовільно розширили межі сіл за рахунок лісових угідь і не бажають давати погодження лісівникам на виготовлення правовстановлюючих документів.

Головне завдання, яке на попередній нараді поставив начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко – «За 2018 рік виготовити правовстановлюючі документи на 100% площі», залишається в силі.

І лісівники, і представники землевпорядних організацій підтвердили, що це цілком реальна для виконання задача. Наступна землевпорядна організація відбудеться за місяць.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ