На Маневиччині лісівники вирощують лохину

У ДП «Маневицьке лісове господарство» після завершення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» активно приступили до посадки плантації лохини високорослої. Таку пропозицію висловив начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

Працівниками лісового господарства було висаджено 1500 кущів лохини. Частину посаджена у Ново-Червищанському лісництві – а це 800 кущів, решта – 700 кущів – знайшли своє місце на території лісгоспу.

До посадки лохини високорослої віднеслись з великою відповідальністю, адже ця корисна ягода може зростати не у кожному ґрунті.

Перед закладанням плантації проводилось ґрунтове обстеження, після цього був завезений верховий торф, добриво, тирса і т.д.  Посадка здійснювалась у посадкові ямки. У підготовлену ямку засипалась суміш верхового торфу та тирси, саме перед посадкою саджанці добре зволожили для кращого виймання разом із землею та згодом висаджували у посадкову яму, засипаючи та ущільнюючи ґрунт навколо саджанця, та проводили полив. Для збереження вологи пристовбурне коло мульчували тирсою.

До слова. Ягоди лохини  мають дуже високу харчову цінність, вони помічні діабетикам, адже регулює цукровий обмін, підвищують гостроту зору, допомагають при анемії, ревматизмі, гіпертонічних хворобах. Лохина також має протизапальну, жарознижувальну і тонізуючу дію. Ягідки є джерелом єллагової кислоти, що має антиракову властивість та фолієвої кислоти, котра протидіє розвитку патологій нервової системи у новонароджених. А ось батьківщиною цієї ягоди є Північна Америка.

Наразі уже планується проведення краплинного зрошення для лохини, яке забезпечує подачу води у зону кореневої системи. Адже рослині необхідна достатня кількість вологи для подальшого росту та плодоношення.

Нагадаємо, що в теплиці лісгоспу ще минулого році було висаджено 75 кущів лохини. Нещодавно спостерігали за її цвітінням, а саме зараз на кущах є ягоди, які вже зовсім скоро почнуть достигати.

Прес-служба ДП «Маневицьке ЛГ»