Волинські лісівники одягнулися у вишиванки   ФОТО

І тепер розмірковують про особливу «професійну орнаментику»

Свято Всесвітнього дня вишиванки цьогоріч співпало з Вознесінням. Тож Волинь відзначала його з особливим душевним піднесенням.

В Україні од правіку дівчата і жінки своїм вишиваним мистецтвом – рушниками, сорочками, скатертинами, хоругвами і навіть килимами – берегли чоловіцтво, а відтак і Україну. На рушникових берегах, на маніжках, пазухах та комірцях вишиванок записані найдавніші і найсакральніші знаки українського народу. Рідко знайдеш людину, яка б не мала вишиванки. Та вже так прийнято у народі – одягати її тільки у найсокровенніші миті свого життя або ж близьких чи всього народу. Таким днем для православних завжди були Різдво, Василя, Водохреще, Великдень, Вознесіння, Трійця, Покрова, інші великі релігійні свята чи храмові празники, дні народження, весілля, хрестини… З проголошенням Незалежності України такими днями стали й державні свята, зокрема, і Всесвітній день вишиванки, який, до речі, з’явився завдяки студентам Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Тоді у вишиванках прийшло кілька десятків студентів і викладачів, та вже за невеличкий час ця традиція захопила всю Україну та й цілий світ, де новозапочатковану традицію чернівецьких студентів підтримала українська діаспора.

У 2014 році, крім України, День вишиванки вже святкували у США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії (і це навіть незважаючи на анексію Криму і розв’язану Кремлем агресію на Донбасі). А в Україні народилася нова традиція – у цей день дарувати вишиванки українським захисникам. Сьогодні до цього свята долучилися жителі понад 50 країн світу.

Що вже говорити про працівників Волинського ОУЛМГ. Кожен із них – від охоронця до начальника управління (дівчина, хлопець, жінка, чоловік) мають свої унікальні вишиванки, які пов’язані з сокровенними спогадами. Комусь вона дісталася у спадок від рідних, комусь подарували колеги, хтось купив у знатних майстринь, яких на Волині є дуже багато, хтось і сам вишив за старим бабусиним візерунком. І на Вознесіння, у Всесвітній День вишиванки працівники Волинського ОУЛМГ натомість ошатної лісівничої форми зодяглися у вишиванки. Причому жодна вишиванка не повторила іншу. А орнаментика жіночих вишиванок суттєво відрізнялася від чоловічих. І цьому також є пояснення: адже є орнаменти суто чоловічі, а є суто жіночі. Це не просто сорочки, на них вишиваними візерунками записана історія чоловічого і жіночого українства.

На пам’ять про цей день лісоуправлінці зробили спільне селфі,  а ще сфотографувалися усім колективом для нащадків.

Вишиванка – це один з найбільших оберегів. Сьогодні вона об’єднала весь світ і лісівників зокрема. А в майбутньому, можливо, до комплекту святкової лісівничої форми волинян, попри зелену та білу сорочки, додасться ще й вишиванка. Принаймні, начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, який започаткував на Волині чимало гарних традицій, готовий і цю втілити у життя. Звісно, на вишиванці лісівника має бути особливий орнамент.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ