Про що йшлося на зустрічі за участю влади, лісівників та деревообробників ВІДЕО

Відкритий діалог із представниками приватного деревообробного бізнесу для волинських лісівників уже давно став традиційною формою роботи. Учора, 17 липня, участь в обговоренні питань, що виникають у сфері деревопереробки, взяв голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко, відкриваючи нараду, наголосив: «Лісівники відкриті до діалогу. Ми готові спільно вирішувати всі проблемні питання, тим більше, що маємо можливості працювати в умовах, прийнятних для всіх сторін. І перш за все, для злагодженої роботи маємо розробити баланс використання деревини по районах і за напрямками діяльності».

– Одразу, коли я приїхав на Волинь, від різних людей під час прийомів чув, що лісу скоро не буде. За час роботи в області, а працюю тут уже понад 100 днів, я багато побачив і самостійно зробив висновки про те, як працюють державні лісгоспи. Можу впевнено зазначити: держава вміє і може ефективно управляти підприємствами, коли є люди, фахівці своєї справи. Закиди про те, що потрібно забрати в державних підприємств ліс, і віддати приватникам – я не підтримую. Я маю тверде переконання, що врегулювати процес співпраці необхідно. Я завжди буду захищати бізнес, який платить податки та створює робочі місця. Однак, потрібно не лише рубати, а й насаджувати, доглядати та охороняти ліси. І це роблять лише лісівники, – зазначив Олександр Савченко.

Про виконання аукціонних зобов’язань за І півріччя 2018 року доповів заступник начальника ВОУЛМГ Олександр Рибчинський.

Загалом, як стало відомо з доповіді, лісівники постійно нарощують об’єми продажу деревини. І вже перейшли до винятково аукціонних торгів – щоб зробити ринок прозорим та створити рівні умови для всіх його учасників.

Олександр Рибчинський також нагадав про те, що з боку Волинського ОУЛМГ завжди були кроки у напрямку підвищення ефективності співпраці з деревообробниками. Зокрема начальник управління Олександр Кватирко ще три роки тому ініціював провести детальний аналіз ситуації із потребою у деревині у розрізі районів та сортиментів. Для цього підприємцям було запропоновано заповнити анкети з відповідними даними. Проте цього досі не зроблено. Тож у липні цього року управління  повторно направили на підприємства листи, якими зобов’язали директорів спільно з районними держадміністраціями все ж розробити детальний баланс використання деревини.

Свою позицію висловили під час наради і самі деревообробники.

Про те, як вдосконалити роботу, говорив голова Волинської товарної біржі «Універсальна-Полісся» Володимир Макарчук. Він зокрема зазначив, що аукціони будуть результативнішими для всіх за умови, коли пропозиції в потребі деревини надходитимуть  перед стартом продажу. Тому звернувся до підприємців із проханням чітко формувати відповідні заявки.

Про те, що шляхи вдосконалення співпраці є і при бажанні можуть бути напрацьовані, зазначив радник голови Волинської ОДА Олександр Киричук. Він також пообіцяв долучитися і посприяти у вирішенні цих питань.

Що ж стало поштовхом для проведення такої наради? З чого взагалі витікає проблема у галузі деревопереробки та від яких факторів залежить її вирішення.

Перше, на чому наголошували у виступах самі переробники, питання не достатньо врегульоване на законодавчому рівні. Фактично склалося так, що приватний деревообробний бізнес законодавчо не захищений від виникнення ситуації із дефіцитом деревини. Відповідальність за це поки покладається лише на лісівників. Добре, що державні лісогосподарські підприємства виконують свої зобов’язання. Проте, запевняли деревообробники, таке їхнє право має бути підкріплено якщо вже не законодавчо, то принаймні документально.

Ще одна вимога гравців деревообробного бізнесу Волині – прозорість на ринку деревини та послуг, де забезпечені рівні умови для всіх.

Такі вимоги прозвучали зокрема у виступах представників асоціації деревообробників Волині Людмили Гуріної та Віктора Семенюка.

Правда, самі звернення, а відповідно – позиція представників деревообробної галузі Волині досить різнилися. Адже у відповідь на закиди у бік лісівників інші представники бізнесу наводили аргументовані докази багаторічної злагодженої роботи з державними підприємствами.

Таким чином, за ініціативою керівника найвищої виконавчої гілки влади в області буде створена робоча група з представників влади, ОУЛМГ, деревообробників та лісокористувачів, аби напрацювати механізм врегулювання в питанні реалізації лісопродукції та співпраці між приватними деревообробниками та держлісгоспами.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ