Лісогосподарські справи: нинішній рік врожайний на жолудь (Фото, відеорепортаж)

Нинішній рік для лісівників видався врожайним на жолудь, що трапляється раз на 5-7 років. У зв’язку з цим лісопідприємства області його заготовили 120 тонн. Цими гожими днями на вчасно підготовлених площах тривають посівні роботи дуба звичайного. Загалом ним буде засіяно 16 гектарів. В тому числі на 2 гектарах – на території державного підприємства “Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр”, що в Гаразджі. 

Головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного галузевого управління Володимир Неводнічик довідково розповідає, що жолудь висівається як весною, так і восени. Щоправда, восени у грунт його закладають на глибину 10-ти сантиметрів. Це забезпечує краще зберігання за можливих заморозків у холодний період року.

    

 Лісівники радіють гарними результатами посіяного дуба минулої осені. І, зважаючи на нинішній врожайний рік, планують створити запас сіянців на наступні декілька років. Адже впродовж року створюється в межах 250 гектарів лісових насаджень, на що використовується близько 2 мільйонів сіянців.


Насіннєвий матеріал якісний. Перш ніж потрапити в грунт, жолуді проходять процес флотації та термотерапії.

Тільки-но завершать посіви дуба звичайного, лісівники приступлять до чергового етапу лісогосподарських робіт – заготівлі й переробки насіння інших лісових порід, в тому числі – модрини європейської, що також вражає своїм приростом. 

З власного досвіду волинські лісівники переконалися в тому, що насадження  модрини є більш стійкими до  різноманітних пошкоджень та хвороб,  у тому числі  спричинених верхівковим короїдом. Відтак модрина європейська вводиться і одинично, по 100 -200 штук на гектар, і створюються плантаційні культури. Це швидкоросла порода і у віці 30 років вона дає на один гектар запасу по кубомасі близько 500 метрів кубічних. Для порівняння: сосна звичайна і дуб звичайний такий об’єм деревини можуть давати в стиглому віці – тобто у 80-100-120 років…

Дворічна модрина має майже метр висоти…

 Заголом підприємствами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства в цьому році вирощено садивного матеріалу більше 20 млн штук. Це враховуючи лише стандартні сіянці і саджанці головних лісоутворюючих порід та супутніх, які будуть використовуватися під час створення лісових насаджень восени цього року та весною наступного. Крім того, на лісових розсадниках вирощено значну кількість декоративного матеріалу для потреб озеленення населенням та підприємствами. Це більше 150 тисяч штук. З них 120 тисяч – стандартний посадматеріал, котрий готовий до реалізації вже на сьогоднішній день – тобто для посадки цієї осені і майбутньою весною. 

Прес-служба Волинського ОУЛМГ