Лісова охорона допомагає рятувальникам у гасінні пожеж на торфовищах

Державні лісогосподарські підприємства Волинського ОУЛМГ не залишаються осторонь у випадку загорянь, незважаючи на те, на чиїй території виникає вогняне лихо.

Маючи відповідну техніку та спецзасоби, державні лісгоспи за потреби постійно їх залучають. Залучаються і людські ресурси. Адже будь-яке загоряння – не важливо, сталося воно на сільгоспугіддях ОТГ чи в лісових масивах – загрожує бідою.

На щастя, вже другий рік поспіль пожежну ситуацію у лісах вдається тримати на контролі. Протягом пожежонебезпечного періоду-2018  лісівникам вдалося не допустити у лісові масиви держлісфонду Волині жодної пожежі.

Щодо гасіння пожеж на торф’яниках, то загалом цього року було 90 виїздів пожежних автомобілів держлісгоспів Волинського ОУЛМГ. Зокрема – ДП «Маневицьке ЛГ»  – 66  виїздів, ДП  «Камінь-Каширське  ЛГ»  – 12, ДП «Любешівське  ЛМГ»  – 2 виїзди, ДП «Поліське ЛГ» – 10 виїздів пожежних автомобілів.

Варто наголосити, що пожежі на торфовищах є вкрай небезпечними, адже температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм. Крім того, торф має здатність горіти під час дощу.

Основним способом гасіння торф’яних полів є окопування території, що горить, до мінерального ґрунту чи до ґрунтових вод з унеможливленням подальшого розповсюдження загорань. Саме завдяки професіоналізму та налагодженій роботі лісівників не було допущено загорання територій державного лісового фонду.

Ліквідація загорань торфу досі триває на Маневиччині. Зокрема на території Прилісненської ОТГ поблизу села Серхів та на хуторі Лоше виявлено осередки загорання торфу.

Лісівники ДП «Маневицький лісгосп» власними силами та своєю технікою допомагають рятувальникам у ліквідації осередків, зокрема були задіяні три пожежні автомобілі, 4 колісних трактори та лісовий танк.

Принагідно закликаємо населення не випалювати суху рослинність та не розводити вогнища поблизу торфовищ. Пам’ятайте: вогонь і дим завдає значної шкоди як здоров’ю людей, так і навколишньому середовищу.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ