Рекреаційні пункти слугують для потреб відпочиваючих

Маневиччина – мальовниий край. Тому незалежно від пори року, рекреаційні пункти, що розташовані в лісових масивах ДП «Городоцьке лісове господарство», є популярними як серед  місцевого населення, так і гостей. На території держлісгоспу розташовані два великих рекреаційних пункти, зокрема «Боровичок»  — у  Боровому та «Пролісок» — у Городоцькому лісництвах. А невеличкі рекреаційні місцини є у кожній майстерській дьниці.

Із будівництвом нової лісової дороги збільшилася кількість відпочиваючих біля озера Засвинське. Це невеличка, але  оригінально окультурена територія, із розкиданими то тут, то там гарними дерев’яними альтанками, місцем для вогнища. Облаштована криничка із джерельною водою…  Відпочиваючих тут багато і влітку, коли можна покупатися,  і взимку, коли приїжджають сюди порибалити рибалки.

Поруч із цим всім дають про себе знати такі місцеві лісові жителі, як бобри. Своїми гострими зубами вони перегризають стовбури дерев і стягують їх у воду, щоб зміцнити загату. Таким чином бобри загачують навколишню  лісову територію, а це спричиняє підтоплення площ у певну пору року. Головний лісничий господарства Богдан Ковальчук зауважує, що цьому невтішному явищу ніяк не можна завадити. І не тільки через те, що бобри занесені до Червоної книги України. Справа в тім, що і ці створіння мають своє призначене місце під сонцем.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. На знімку: урочище Засвинське.

пункт пункт1 пункт2 пункт4 пункт6 пункт8 пункт7 пукнт 5 бобер бобер1 бобер2