Як на Маневиччині вирощують новорічні ялинки

Новорічні плантації – саме так лісівники називають посадки ялинок для продажу в передсвяткові дні грудня. Лісівники ДП «Маневицьке лісове господарство» щороку створюють плантації новорічних ялинок, на яких згодом буде здійснюватися заготівля  і подальша реалізація.

Мало хто задумується, наскільки довготривалим є шлях новорічної ялинки до нашої оселі. Аби ялинки набули товарного вигляду, в ДП «Маневицьке лісове господарство» вирощують їх до десяти років. Звичайно ж, не обходиться без клопотів і матеріальних затрат.

Розпочинається все із заготівлі насіння – шишки ялини та сосни, зібрані у листопаді-грудні висушують у шишкосушарці з метою отримання насіння, яке у весняний період висівають в підготовлений ґрунт у розсадниках, а після пророщення висаджують на плантаціях.

Вирощування сіянців триває до двох років, впродовж яких проводять догляди за посівами шляхом проривання бур’янів, поливання в посушливий період, бокового затінення від сонця, боротьби зі шкідниками та хворобами.

Далі сіянці висаджують у борозни на спеціально відведену та підготовлену ділянку під плантацію новорічних ялинок.

Нещодавно в Маневицькому лісництві  під керівництвом лісничого Олександра Швеця була створена плантація ялини звичайної площею 2 гектари. Протягом п’яти років будуть здійснюватися догляди за цією плантацією, а згодом уже відбуватиметься реалізація ялини звичайної.

Площа плантацій новорічних ялинок у ДП «Маневицький лісгосп» становить 23 га. Станом на сьогодні, на плантаціях лісогосподарського підприємства є достатня кількість сосни та ялини для реалізації їх до новорічних свят.

Новорічну красуню для власних домівок і просторих офісів, шкіл, дитячих садочків, будинків культури, міських майданів і площ, зовсім маленькі і високі-превисокі – кожен зможе підібрати для себе за смаком.

Прес-служба ДП «Маневицьке ЛГ»