До роботи на виробництві – лише зі спеціальними навиками та знаннями з охорони праці

Такими є першочергові вимоги та відповідно – принципи організації робочого процесу на державних лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ. Саме тому профільні навчання, стажування, перевірка знань та проведення інструктажів уже давно стали традиційними для працівників волинських держлісгоспів.

Про основні вимоги до створення безпечних умов праці та організаційні основи, виробничу безпеку, фізіологію, гігієну праці та виробничу санітарію, пожежну безпеку, надання першої медичної допомоги потерпілим під час нещасних випадків, правила поведінки у випадку аварії – про ці та інші основні постулати охорони праці та управління ризиками йшлося під час чергового навчання-наради  для майстрів лісу, що відбулася у ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс».

Розпочав навчання-нараду директор підприємства Олександр Грицай.

– Чітко розумію власну відповідальність за життя і безпеку людей, які у нас працюють. Тому вкотре звертаюся до всіх вас із проханням ставитися до вимог охорони праці з особливою відповідальністю. Зі свого боку ініціював та надалі шукатиму різні можливості щодо підвищення профільних знань для працівників. І одразу  наголошую: контроль за проведенням спеціальних інструктажів та навчань буде постійним. Розумію, що іноді здається зайвим нагадування одних і  тих же правил безпечної поведінки та застосування необхідних заходів  чи засобів захисту. Але ми не знаємо, коли це може врятувати чиєсь здоров’я і навіть життя, – наголосив Олександр Анатолійович.

Начальник сектору розслідування та обліку нещасних випадків Держпраці у Волинській області Ярослав Головка наголосив на законодавчих моментах, що стосуються дотримання правил безпечного виробництва. А також нагадав про відповідальність за умови їх порушення.

Про можливості та особливості профільного навчального процесу розповів учасникам наради заступник директора Луцького навчального центру Андрій Бондарук.

Зокрема Андрій Анатолійович нагадав, що працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з охорони праці, взагалі не можуть бути допущеними до роботи. 

Під час наради присутні також вкотре обговорили головні поняття, цінності, уявлення і принципи, що лежать в основі системи управління охороною праці та ризиками, сукупність практичних дій і поведінкових реакцій, які втілюють їх у реальність.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ